Ši istorija trumpa, bet nusprendžiau ją parašyti dėl dviejų priežasčių: istorija yra iš patirties ir gali padėti sutaupyti keliasdešimt eurų.

Taigi…

Kreditinė kortelė ir jos realus poreikis

Kreditinė kortelėPrieš gerą pusmetį su vienu giminaičiu nuėjau į banką. Kadangi giminaičiui finansiniai reikalai mažai rūpėjo. Tiksliau pasakius apie finansus, kreditines korteles ir bankus jis beveik nieko nesuprato, todėl paprašė mano pagalbos. Tad banke turėjau konsultanto statusą…

Vienas iš tikslų ko ėjome į banką buvo nutraukti kreditinės kortelės sutartį. Kreditine kortele mano giminaitis jau keletą metų nesinaudojo, todėl šis finansinis produktas jam buvo nereikalingas. Mokėti pinigus už paslaugą, kuria nesunaudoji nėra labai jau protinga. Tiksliau pasakius kvaila, tad buvau pasiryžęs ne juokais susigrumti su bankininku diskusijoje apie kreditinės kortelės poreikį mano giminaičiui.

Menami kreditinės kortelės privalumai

Išsprendus kitus finansinius klausimus, atėjo laikas pasikalbėti apie kreditinės kortelės sutarties nutraukimo galimybę. Kiekvieną mėnesį bankininkai turi įvykdyti ne tik finansinių produktų pardavimo planą, tačiau ir užtikrinti, kad kuo mažiau žmonių atsisakys finansinių paslaugų, kurias jau yra įsigiję. Dėl šios priežasties visai nenustebau, kai bankininkė, išgirdusi prašymą atsisakyti kreditinės kortelės, puolė atkalbinėti ir aiškinti apie kreditinės kortelės privalumus.  Visi tie privalumai mano nuomonės nė kiek neįtakojo, nes buvo akivaizdu, kad giminaitis kreditine kortele nesunaudoja ir privalumai yra tik teoriniai, o ne praktiniai. Bet iš visų bankininko argumentų vienas buvo kaip ir logiškas:

„Jūsų kreditinės kortelės galiojimo laikas baigiasi po pusės metų, tad dar pusmetį galite turėti savo ir šeimos narių medicininį draudimą kelionių metu, nieko papildomai už tai nemokėdami“.

Siūlymas nutraukti kreditinės kortelės sutartį po 6 mėn. iš principo buvo racionalus su viena sąlyga: klientas irgi turėtų būti racionalus. Bet taip jau yra, kad žmonės nėra racionalūs. Tą suprato ir banko konsultantė ir aš. Bankininkas puikiai žinojo, kad po pusės metų klientas pamirš nutraukti kreditinės kortelės sutartį, kortelės galiojimo laikas automatiškai prasitęs ir iš mano giminaičio banko sąskaitos bus automatiškai nuskaičiuotas 17 eur., ko giminaitis net nepajus ir toliau galvos, kad kreditines korteles bankai dalina nemokamai iš meilės savo klientams. Puikiai supratome ir tai, kad būtinoji medicininė pagalba Europos sąjungos šalyse yra nemokama visiems dirbantiesiems, tereikia nepatingėti išsiimti Europos sveikatos draudimo kortelę.

Ką supratome mudu su bankininku, nesuprato giminaitis. Giminaitis manėsi pakankamai sumanus ir turintis puikią atmintį, kad po pusmečio nutrauktų kreditinės kortelės sutartį. Tad išklausęs abiejų pusių argumentus, jis nusprendė kreditinės kortelės sutartį nutraukti po 6 mėn.

Net nežinau ar verta rašyti, kuo viskas baigėsi… Manau puikiai suprantate, kad niekas nesibaigė ir niekas nepasikeitė: kreditinė kortelė dar ir šiandien yra pas giminaitį, už kurią pastoviai moka bankui komisinius ir kuri jam visai nereikalinga.

Vietoj moralo…

Jeigu turite finansinius produktus, kurių jums nereikia, privalote jų atsisakyti nedelsiant, kitu atveju dar ilgai mokėsite bankui komisinius, to net nežinodami… 

[signinlocker id=”14501″] [dkpdf-button] [/signinlocker]
4.9/5 - (18 votes)