[no_toc]
Nusprendėtė pradėti investuoti ir nežinoti nuo ko pradėti, kaip ir kur investuoti pinigus ir kiek galite uždirbti? Turime Jums gerą naujieną – Jūs esate tinkamoje vietoje. Deja antroji naujiena yra ne tokia gera – Jums teks mokintis. Investuojant nepakanka pasikliauti kaimyno patarimu kur investuoti pinigus, kadangi su kaimynu nuostolio nepasidalinsi. Galų gale ir visus investicinius sprendimus teks daryti pačiam. Dėl to turite patys puikiai išmanyti, kur investuoti pinigus.
1. paskaita. Investavimo pradžiamokslis: kaip pinigai daro pinigus
Šioje paskaitoje sužinosite pagrindinius investavimo principus: kaip uždirbami pinigai investuojant, koki yra investavimo privalumai ir trūkumai, kur investuoti pinigus, kokios yra pagrindinės investavimo priemonės, kaip skiriasi pastarųjų rizika ir investicinė grąža.
2. paskaita. Asmeninis investicinis portfelis ir jo valdymas
Sužinokite kas yra investicinis portfelis, susipažinkite su investicinio portfelio pavyzdžiais, sužinokite kas yra strateginis aktyvų paskirstymas ir kokioms taisyklėmis turėtumėte vadovautis valdydami savo investicinį portfelį. Tinkamai subalansuotas investicinis portfelis atneša dosnią investicinę grąžą lyginant su patiriama rizika.
3. paskaita. Infliacija ir investicijos
Investavimo tikslas išsaugoti ir padidinti turtą. Infliacija yra tarsi kandis, kiekvieną dieną graužiantis pinigų vertę. Infliacija ir investavimas yra du nesuderinami dalykai, todėl investuotojas privalo gerai išmanyti infliacijos priežastis ir būdus kaip nuo infliacijos apsisaugoti. Infliacijos įtaka skirtingoms investavimo priemonėms skiriasi. Sužinokite kaip infliacija įtakoja nekilnojamo turto kainą, akcijų, obligacijų, indėlių ir kitų investavimo priemonių vertę.
4. paskaita. Akcijų birža pradedantiesiems: nuo ko pradėti?
Šioje paskaitoje paaiškinisime kas yra akcijos, apžvelgsime investavimo į akcijas privalumus ir trūkumus, riziką ir grąžos potencialą, investavimo į akcijas būdus, akcijų rūšis ir akcijų vertės nustatymo būdus.
5. paskaita. Obligacijų pirkimas: nuo ko pradėti?
Turbūt nustebsite sužinoję, kad prekybos obligacijomis apimtys yra net kelis kartus didesnės nei akcijomis. Sužinokite kas yra obligacijos, kokios yra obligacijų rūšys, kuo obligacijos skiraisi nuo akcijų ir kaip iš obligacijų gali pasipelnyti investuotojas.
6. paskaita. P2P tarpusavio skolinimas
Tarpusavio skolinimas (dar vadinamas p2p skolinimas arba jungtinis skolinimas) – tai tiesioginis investavimas į privačių asmenų paskolas. Tarpusavio skolinimas kaip investavimo forma ypatingai patraukli investuotojams orientuotiems į pajamas. Savo prigimtimi ši investavimo priemonė primena obligacijas, savo rizika ir pelningumu – dividendus mokančias akcijas, savo paprastumu – nekilnojamąjį turtą. Ši investavimo forma yra nauja, tačiau sparčiai populiarėja tarp investuotojų
7. paskaita. Investiciniai fondai – geriausias būdas investuoti?
Investiciniai fondai yra bene populiariausia investavimo priemonė pradedantiesiems. Žinoma, tai nereiškia, kad tai yra geriausia investavimo priemonė. Tad prieš puldami pirkti investicinio fondo vienetus išsiaiškinkite šios investavimo priemonės privalumus ir trūkumus. Galbūt tai, kas tinka visiems, netinka Jums?
8. paskaita. Biržoje prekiaujami fondai (ETF)
Sužinokite, kodėl ETF fondai yra bene geriausia alternatyva investiciniams fondams, koki yra ETF fondų privalumai ir trūkumai, kokios yra ETF rūšys. ETF fondų gausa investuotojui suteikia neribotas galimybes suformuoti investicinį portfelį atitinkantį investuotojo riziką, patirtį ir pelno potencialą. Investicinis portfelis sudarytas iš ETF fondų gali būti pats paprasčiausias sekantis vos kelis akcijų indeksus, gali būti ir sudėtingas kaip rizikos kapitalo fondas – viskas priklauso nuo jūsų poreikių, žinių, patirties ir fantazijos.
9. paskaita. Investicijos į nekilnojamą turtą
Atrodytų, ką čia dar mokintis apie investavimą į nekilnojamą turtą, viskas juk elementaru – nupirkai būstą ir išnuomojai. Na bet ar tikrai viskas taip paprasta? Galbūt pelningiau pirkti ir nuomoti komercines arba sandėliavimo patalpas užuot pirkus būstą? Kaip nupirkti nekilnojamą turtą tinkamoje vietoje už deramą kainą ir tinkamu metu, kaip išnaudoti finansinį svertą, kad jūsų investicinė grąža padidėtų kelis kartus, galbūt verta rinktis alternatyvius investavimo į nekilnojamą turtą būdus (nekilnojamo turto fondus, hipotekos obligacijas) visi šie ir dar daugelis kitų atsakymų šioje paskaitoje.
10. paskaita. Investavimas į auksą, naftą ir kitas į žaliavas
Krizės metu visi suskumba pirkti auksą ir sidabrą, atpigus naftai ir dujoms visi pradeda domėtis kaip iš to būtų galima pasipelnyti. Šiais laikais investavimo į žaliavas galimybės yra beribės: galite investuoti į daugelį žaliavų pradedant auksu, sidabru, uranu, cinku variu ir baigiant kiauliena, kava ir grūdais. Žinoma pirkti ir cisternose saugoti naftą, seife užrakinti auksą daugeliui pasirodys ganėtinai sudėtingas investavimo būdas. Gera naujiena ta, kad jums dėl to galvos sukti nereiks, nes yra daug alternatyvių investavimo į žaliavas būdų. Pasipelnyti iš žaliavų brangimo galite investuodami į akcijas, investicinius fondus, ETF fondus, pasirinkimo sandorius ir netgi valiutą.
11. paskaita. Alternatyvios investicijos į materialųjį turtą
Kas sakė, kad investuoti galima tik į akcijas ir obligacijas? Laikui bėgant keičiasi ne tik šių investavimo priemonių vertė. Šiais laikais investuoti galima ir į senus automobilius, monetas, vyną, pašto ženklus, meno kurinius, brangakmenius ar seną knygą. Tad jeigu esate kolekcionierius, piuikiai išmanantis savo sritį, tuomet alternatyviai investuodami galite uždirbti ne ką mažiau nei investuodami į akcijas.
12. paskaita. Finansinis, akcijų, aukso ir nekilnojamo turto kainų burbulas
Didžiausias nuostolis, kurį investuotojas gali patirti – tai investuoti masinės investavimo euforijos metu. Sprogus finansiniam burbului, investicijų vertė gali sumažėti kelis kartus, o kartais netgi keliolika ar net keliasdešimt kartų. Finansiniai burnbulai formuojasi nuolat, tad jeigu investuojate ilgam anksčiau ar vėliau jums teks išgyventi gan investicijų nuvertėjimą. Šioje paskaitoje apžvelgsime garsiausius praeities investicinius burbulus, aiškinsime kaip susiformuoja investicijų burbulai, koki yra investicinių burbulų požymiai ir priežastys, kad galėtumėte nujausti artėjančią krizę.
13. paskaita. Investavimo rizika ir jos valdymas
Rizika yra bene nuobodžiausia investavimo dalis. Bet tinkamas rizikos valdymas yra ne ką mažiau svarbus nei investicijų grąža. Juk pagrindinis investuotojo tikslas yra neprarasti pinigų, o tik vėliau stengtis ką nors uždirbti. Ir nors šioje paskaitoje pateikiami elementarūs ir visiems lengvai suprantami patarimai kaip valdyti riziką, tačiau didžiausią nuostolį atneša šioje paskaitoje nurodytų investavimo principų ignoravimas.
14. paskaita. Investavimo strategijos: pasyvus ir aktyvus investicijų valdymas
Šioje paskaitoje apžvelgiamos dvi investavimo mokyklos: pasyvus ir aktyvus investavimas. Šioje paskaitoje išdėstyti investavimo principai Jums padės suprasti, kuri investavimo startegija jums yra labiau priimtina ir koks investavimo stilius jums yra parankesnis. Tik atsakę į šį klausimą, Jūs galėsite toliau dirbti ir tobulinti savo investavimo strategiją.
15. paskaita. Investavimo psichologija
Investavimas yra kupinas emocijų pradedant euforija, pasitikėjimu savimi, džiaugsmu ir baigiant nuostoliu, skausmu ir nusivylimu. Emocijos daro didelę įtaką mūsų investiciniams sprendimams. Ir nors dažnai atrodo, kad investuojame racionaliai, tačiau, realybė ta, kad dažniau mes sprendimą darome instinktyviai, pasitikėdami savo jėgomis ir vedini jausmų. Šios paskaitos tikslas parodyti, kad sprendimus mes dažnai darome vedami emocijų ir pateikiami patarimai kaip to galima būtų išvengti.
16. paskaita. Pasirinkimo sandoriai (opcionai)
Jeigu investavimą į akcijas galima būtų palyginti su sportiniu automobiliu, tai investavimas į pasirinkimo ir ateities sandorius prilyktų Formulei 1. Pelnas ir nuostolis investuojant į pasirinkimo ir ateities sandorius gaunamas kelis kartus greičiau nei investuojant į akcijas. Kitaip tariant pelno galimybės investuojant į šias išvestines finansines priemones yra neribotos. Šioje paskaitoje apibrėšime, kad yra pasirinkimo sandoriai, ateities sandoriai, koki invesatavimo į juos privalumai ir trūkumai.
17. paskaita. Investicijos ir ekonomikos rodikliai
Kaip jums sekasi investuoti didžia dalimi priklauso nuo ekonominės situacijos.Akcijos ir obligacijos nedelsiant sureaguoja į paskelbtus ekonomikos rodiklius, tuo tarpu nekilnojamo turto kaina į makroekonominės situacijos pasikeitimus reaguoja daug lėčiau. Sužinokite ko kaip jūsų investicijas įtakoja BVP, infliacija, nedarbas, prekybos balansas, bazinė palūkanų norma bei mažmeninės prekybos apimtys,
galiu papasakoti apie unikalią galimybę kaip pinigai daro pinigus. info(eta)surprise7.com