Kažkaip jau visai blogo straipsnius buvau užmetęs. Nes gi atrodo, kad parašai straipsnį ir dingsta interneto platybėse. Nebeliko prasmės rašyti. Gal ir šito straipsnio nebūtų buvę, jeigu vienas skaitytojas nebūtų užklausęs „kur dingo straipsniai, „kaip sekėsi investuoti 2024-aisiais“. Tad jeigu kažkam įdomu, reikia prisėsti. Pačiam netgi šiek tiek įdomų, tai kaip gi sekėsi praėjusiais metais.

JAV augimas pranoko lūkesčius – ekonomika išaugo 2,8 %, veikiama stiprios vartotojų paklausos ir investicijų į dirbtinį intelektą. Europos Sąjungos (ES) ekonomikos augimas siekė 0,9%, o euro zonos – 0,8%. Indija pirmavo tarp besivystančių rinkų (8.2% BVP), o Kinija pasiekė savo 5 % tikslą, taikydama metų pabaigos skatinimo priemones. FED ir ECB pradėjo karpyti palūkanų normas, siekdami atgaivinti ekonomiką. Rezultate JAV akcijos (S&P 500) brango +32.62% , Europos įmonėms susidūrus su sunkumais dėl silpstančios ekonomikos ir jų akcijos brango vos 9 proc., kai tuo tarpu „Bitcoin“ vertė daugiau nei padvigubėjo. Lietuvos BVP augimas viršijo 2 proc. ribą, rezultate Lietuvos akcijos (OMX Vilnius) brango+12,54 %, o Nekilnojamas turtas +3,6%.

Turto klasės:

  • Žaliavos (iShares Diversified Commodity Swap UCITS ETF / ISIN IE00BDFL4P12): +11.80%
  • Auksas (iShares Physical Gold ETC ISIN IE00B4ND3602): +34.47 %
  • iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Acc) ISIN IE00B5BMR087: +32.62%
  • Europos akcijos (Amundi Stoxx Europe 600 UCITS ETF Acc ISIN LU0908500753): +9.01%
  • Pasaulio akcijos (iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc) ISIN IE00B4L5Y983): +26.24%
  • Lietuvos akcijos (OMX Vilnius): +12,54 %
  • Valstybinės obligacijos (iShares Global Government Bond UCITS ETF USD (Dist) ISIN IE00B3F81K65 ) – +2.60%
  • Būtų kainos Lietuvoje (Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indeksas (OHBI)): +3,6%

Taigi,

kaip sekėsi man investuoti 2024 metais?

ETF fondas – subalansuotas portfelis: 8.47 %.

Portfelis investuoja į pasaulio sveikatos akcijas, kurios brango apie 7.5 proc., būtino vartojimo įmonių akcijas (+12.44 proc.), ilgo laikotarpio valstybines obligacijas (apie -3%) ir auksą (+34 %).T iesa, investavau į subalansuotą fondą nenaudodamas sverto. Nors iš principo būčiau linkęs investuoti 30 % skolintomis lėšomis. O priežastis paprasta – esu ir taip giliai skolingas (hipotekos), tad pinigai investuoti į subalansuotą fondą man yra tas pats, kas investavimas į pinigų rinkos fondą – žinau, kad dviejų metų bėgyje išlipsiu iš nuostolio. Tokio fondo grąža ir svyruoja apie 5-15 proc. per metus. Tad viskas pagal planą – nėra čia ko verkti, kad S&P 500 indekso grąža buvo 4 kartus didesne. Ne pelno vaikausi, o stabilumo ieškau. Manasis ETF fondo portfelis pagal akcijų dalį portfelyje yra artimesnis Vanguard LifeStrategy 40% (+9.8 proc), tačiau rizika yra gerokai mažesnė. Tad „pelno/rizikos“ kategorijoje, manau, kad neblogai pavariau 2024-aisiais :-)Pavienės akcijos ir spekuliacijos

2024aisiais pagaliau pradėjau spekuliuoti akcijomis – treidinti. Visą savo gyvenimą sakiau, kad gyventi iš treidinimo yra utopija – tikimybė artima nuliui. Ir šios minties neatsisakau. Bet.. įdėjus daug darbo ir pastangų, manau, galima papulti į tą „išrinktųjų“ ratą. Svarbiausia patikėti, kad gali. O patikėti man padėjo ne kas kita kaip Mark Minervini, kai jo mokiniai metų metus pradėjo dominuoti treiderių čempionate – https://financial-competitions.com/ . Kai David Ryan (laimėjęs čempionatą triskart) sūnus, kasmet dalyvaudamas https://financial-competitions.com/ uždirba apie 50% grąžą. Supratau, kad šio amato galima išmokti. Taigi įsimečiau į sąskaitėlę 4000 EUR pažaisti. Reziumė -0.38 % nuostolis, per 3 mėnesius. Buvau sąskaitėlę pakėlęs iki 20 %, bet potvyniui atslūgus paaiškėjo, kad maudžiausi nuogas. Nieko, lauksim kitos bangos – gal toliau nuneš 🙂

Tarpusavio skolinimas – P2P

Neturiu daug, ką rašyti, nes per 2024 metus išsipardaviau beveik visą portfelį, kad padengti kai kuriuos trumpalaikius įsipareigojimus ir sumažinti skolas. Liko keli šimtai eurų.

Gal kas labiausiai nustebino, tai Estate guru, kurie nuo sąskaitos nurašė 50 eur, kaip pasyvumo mokestį. Apiplėšimas vidury baltos dienos. Bet apie tai gal plačiau parašysiu kitą kartą.NT Lietuvoje

NT Lietuvoje esu skyręs solidžią investicinio portfelio dali, bet ne didžiausią. 2024 metais turėjau gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties nekilnojamo turto. Kuris visas, žinoma, buvo skirtas ilgalaikei nuomai. Tiesa, metų pabaigoje dalį išsipardaviau ir teliko gyvenamoji. Oberhouse indeksas rodo, kad Vilniuje 2024-aisiais butų kainos augo 2.8%, nuomos pajamingumas siekė 3.5% (vienas butas 2024-aisiais nebuvo nuomojamas, jeigu šio buto nevertintume tai nuomos pajamingumas, atskaičius mokesčius valstybei siektų 4.6%). Tai va tokia netipiška situacija, dalis NT, kur investuoti gryni pinigai „stovi“ (objektas nepriduotas), dalis NT buvo įsigyta su banko paskolomis ir nuomojama, tad rezultate turime 5.8 % metinę grąža. Nieko per dėm įspūdingo.

NT užsienyje

2023 metais įsigijau investicinį projektą užsienyje (renovuotinas namas). Šis projektas sudaro daugiau nei pusę mano turto. Kitaip tariant, jeigu šitas projektas važiuoja – mano investiciniai rezultatai puikūs. Jeigu projektas minusinis, tuomet ir metiniai rezultatai bus apgailėtini.

Tad kaip gi man sekėsi su projektu 2024-aisiais. Ogi nekaip. Metus laukiau, kol bus patvirtinti renovacijos planai. Visokie popieriai, matavimai, architektūriniai planai ir t.t. Ir per metus nepaėjo. Ką tai reiškia, kad nieko nevyko ir bankui sumokėjau keliasdešimt tūkstančių palūkanoms padengti. Jau neskaitant to, kad mano sumokėtas cashas perkant NT (160K) irgi tik stovėjo ir laukė. Vienintelė džiugi žinia, kad bent jau NT kainos laikėsi (0.9 % kilimas). Įvertinus palūkanas, NT kilimą, patyriau 21% nuostolį skaičiuojant nuo pradinio investuoto kapitalo.
Šitas projektėlis ir sąlygojo mano visus P2P, NT pardavimus. Kitais metais planuoju dar gerokai NT LTU išsiparduoti, kad kažkaip šį NT vystymo projektėlį „ant kojų” pastatyti.

Reziumuojant

Gyvenimas, gal ir nebūtų toks blogas, jeigu ne užsienyje esantis NT objektas tempiantis viską žemyn. Rezultate patyriau 0.8% nuostolį. Na nieko, kažkaip gal pajudės NT projektas kitais metais, ir gyvenimas stos į vėžes, o „valstybėms spausdinus pinigų“ NT kainos vėl šaus į viršų ir vėl bus galima džiaugtis solidžia investicine grąža.

4.6/5 - (14 votes)