Kartais problema yra ne jūsų taupymo įpročiai, o mažos pajamos. Pripažinkime, kad uždirbant minimumą sutaupyti yra beveik neįmanoma. Vienintelė išeitis iš tokios finansinės situacijos yra susirasti papildomą pajamų šaltinį. Šiame straipsnyje nusprendžiau pasidalinti savo draugų ir pažįstamų papildomo darbo ir verslo idėjomis. Vieniems jų  papildomas darbas yra svarus indėlis į šeimos biudžetą, kitiems jis virto pagrindiniu pajamų šaltiniu.

Papildomai dirbti sau ar kitam?

Jeigu dirbate samdomą darbą ir norite užsidirbti papildomai, nepatariu ieškoti antro samdomo darbo. Manau turėtumėte dirbti sau. Dirbdami sau iš pradžių neužsidirbsite tiek, kiek dirbdami samdomą darbą, tačiau perspektyvos bus geresnės:

 • Samdomas darbas turi atlyginimo ribas, dirbant sau atlyginimo ribų nėra;
 • Dirbdami kitam, turėsite viršininką. Dirbdami sau – jūs pats būsite viršininkas.
 • Dirbdami kitam, jus galite būti atleisti iš darbo. To niekada neatsitiks, jei dirbsite sau.
 • Dirbdami kitam, neturėsite galimybės sukurti savo verslo ir mesti pagrindinį samdomą darbą.

Papildomas darbas: SEO specialistas

Vienas mano bičiulis, norėdamas užsidirbti papildomai pradėjo teikti SEO paslaugas kaip SEO specialistas. Viskas prasidėjo nuo paprasčiausio smalsumo, kodėl vienos svetainės google paieškoje yra aukščiau nei kitos. Besimokant sunkiausia buvo tai, kad nebuvo galinčių patarti ar pamokyti, todėl prireikė kelerių metų, kol tapo šios srities ekspertas. Kadangi tai buvo papildomas darbas, mokintis ir dirbti teko naktimis, pirkti brangius mokymo kursus. Sunkus darbas nenuėjo veltui. Užteko metų, kad su konkurencingiausiais raktažodžiais SEO paslaugos ir SEO optimizacija pakiltų iki pirmos vietos Google paieškos sistemoje. Tai geriausias įrodymas, kad seo specialistas yra savo srities ekspertas, tinkantis kokybiškos SEO paslaugos ieškantiems klientams. Tuomet iškarto pasipylė klientų užsakymai. Ta2iau SEO paslaugomis mano bičiulis neapsiribojo, išmanydamas SEO jis pradėjo kurti svetaines, kurios yra aukštai reitinguojamos paieškos sistemų – pvz. www.nuomapigiau.lt yra internetinė svetainė skirta besiverčiantiems mikroautobusų nuoma ir mikroautobusą išsinuominti norintiems klientams. www.nuomapigiau.lt portalas generuoja stabilias pasyvias pajamas, todėl šį portalą galima vadinti netgi investicija. Kitas projektas yra elektroninių parduotuvių kūrimas www.el-parduotuve.lt, kurį klientai taip pat randa pagal paieškos sistemas. Tai puikus pavyzdys kaip specializacija vcienoje siauroje srityje gali atvešti pajamas iš skirtingų šaltinių. Kadangi tai tik papildomas darbas, o užsakymų daugiau nei laiko, mano bičiulis renkasi tik tuos projektus, kurie yra įdomesni ir pelningesni. Didžiąją dalį darbų perleidžia savo partneriams, nes viskam neužtenka laiko. Tačiau dėl pajamų mano bičiulis yra ramus – bet kada gali išeiti iš darbo ir visas pajamas gauti teikdamas SEO paslaugas.

Papildomas darbas: visažistas

Makiažas yra puikus papildomas pajamų šaltinis. Milijonų šioje srityje neuždirbsite, bet mažą stebuklą sukurti galite.

Vienai mano klasiokei šis hobis iš papildomo pajamų šaltinio tapo pagrindine veikla. Ji išėjo iš darbo ir pradėjo dirbti profesionale visažiste. Išgirdęs, kiek kainuoja profesionalus makiažas, pamaniau, kad šioje srityje galima gerai uždirbti. Realybėje, įvertinus kosmetikos priemonių sąnaudas ir sugaištą laiką galite tikėtis uždirbti 8–15 €/val.  Jeigu tai yra papildomas pajamų šaltinis, per mėnesį taip galite nemažai prisidėti prie šeimos biudžeto. Tuo labiau, kad šis darbas daugeliui moterų tikrai patinka.

Papildomas darbas: blogas

Blogas arba tinklaraštis gali generuoti pasyvias pajamas iš reklamos ir savo paslaugų pardavimo. Kalbant apie blogą, reikėtų išskirti blogo rašymą Lietuvių kalba ir anglų kalba:

 • Blogas lietuvių kalba gali uždirbti pinigus tik tuomet, jeigu pardavinėjate savo produktą / paslaugas.
 • Blogas anglų kalba suteikia visai kitas galimybes. Jeigu trejus metus rašytumėte bent vieną kokybišką straipsnį per savaitę, neabejoju, kad po 3 metų blogas galėtų sugeneruoti bent 500 €/mėn. Tad jeigu jums nėra skirtumo, rašyti lietuvių ar anglų kalbomis, blogas tikrai gali pakeisti jūsų finansinę situaciją.

Papildomas darbas: nuotoliniai mokymai / webinarai

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad uždarbis iš nuotolinių mokymų Lietuvoje yra neįmanomas. Jūs klystate, neseniai vienas mano bičiulis surengė septynių paskaitų trukmės nuotolinius mokymus, kuriuos aktyviai reklamavo socialiniuose tinkluose.

Mokymuose dalyvavo beveik 100 žmonių. Kaina – 50 €/asmeniui. Nesunku suskaičiuoti, kad septynių webinarų pajamos – 5000 €. Atskaičius mokesčius valstybei, reklamos ir kitas sąnaudas, realios pajamos bus šiek tiek mažesnės (manyčiau, apie 3500 € „į rankas“).

Webinarai yra pelningas verslo modelis. Jeigu žinote tai, ko nežino kiti, neabejoju, kad nuotoliniai mokymai gali tapti geru papildomų pajamų šaltiniu.

Papildomas darbas: seminarai

Seminarai, kaip ir webinarai yra pelningas papildomas pajamų šaltinis. Atlygis už vienos dienos seminarą gali siekti 500 – 1000 €. Čia svarbiausia turėti ne tik žinių ir patirties, bet ir auditorijos valdymo įpročius. Už „kalbančią galvą“ ir knygoje perskaitytas žinias šiais laikas niekas nesiruošia mokėti. Puikus dėstomos temos išmanymas, praktiniai įgūdžiai ir jų perteikiamas klausytojams užtikrins jūsų kaip lektoriaus pasisekimą.

Papildomas darbas: individualus mokymas ir individualios konsultacijos

Priklausomai nuo jūsų kompetencijos ir veikos srities, individualios konsultacijos / mokymas gali kainuoti nuo 10 iki 50 €/val. Nesvarbu kokiomis žiniomis jūs esate pasiruošę pasidalinti: rinkodaros, programavimo, SEO, siuvimo, gitaros, tapybos ar fotografijos paslaptimis – visada atsiras norinčių mokintis individualiai.

Pamenu vienas mano bičiulis dėl SEO (paieškos sistemų optimizavimas) konsultacijos važiavo iš Vilniaus į Kauną, už konsultaciją mokėjo 300 €/val.  šešiolikmečiui ir džiaugėsi labai protingai investavęs pinigus. Jeigu žinote tai, ko nežino kiti, jūsų konsultacijos turės paklausą nepriklausomai nuo jūsų amžiaus ir išsilavinimo.

Papildomas darbas: vestuvių ir krikštynų fotografas

Papildomas darbas ir verslo idėjos - vestuvių ir krikštynų fotografas Druskininkuose ir AlytujeKad fotografija gali būti papildomas pajamų šaltinis, manau nieko nenustebinau. Daugeliui teko pasigilinti į fotografų paslaugų kainas ir daugeliui atrodo, kad tai lengvas ir geras pajamų šaltinis. Tačiau tai nėra lengvi pinigai:

 • Norint pradėti fotografuoti riekia investuoti bent 3000 € į fototechniką;
 • Didelės laiko sąnaudos (reikia apdirbti kiekvieną nuotrauką su kompiuterine programa);
 • Didelė konkurencija. Pradėjus dirbti sulauksite vos vieno kito užsakymo per kelis mėnesius.
 • Sezoniškumas – daugelis užsakymu būna vasarą.

Nepaisant paminėtų trūkumų, fotografavimas gali ženkliai prisidėti prie šeimos biudžeto. Vienas mano bičiulis vestuvių ir krikštynų fotografas Druskininkuose, Alytuje ir Vilniuje (internetinė svetainė www.fotoluko.lt)  tuo užsiima jau trejus metus. Vasaros metu draugo pajamos iš fotografijos yra beveik tokios pačios ,kaip iš samdomo darbo. Kita vertus, sezono metu fotografijai jis skiria tiek pat laiko kiek ir pagrindiniam darbui: visi savaitgaliai skirti vestuvėms ir krikštynoms, vakarai – nuotraukų apdirbimui.

Fotografija yra puikus būdas uždirbti iš savo pomėgio. Nepraleiskite šios progos.

Papildomas darbas: statybos darbai

Pamenu visai neseniai vieno pažįstamo pasiteiravau, iš ko jis gyvena ir kiek uždirba. Nustebau sužinojęs, kad apdailininkas uždirba 3000 – 4000 €/mėn. Prieš kelias dienas kitas mano bičiulis džiaugėsi per atostogų savaitę uždirbęs 1000 €/sav. dažydamas namą.  Statybos nėra lengvas darbas, tačiau už tai mokamas geras atlygis: 15 – 25 €/val.

Papildomas darbas: sinchroninis vertimas

Netyčia taip jau sutapo, kad vienas mano tolimas giminaitis yra daugiau bedarbis nei vertėjas. Bedarbis todėl, kad labai jau retai jis dirba. O darbas jo paprastas: sinchroninis vertimas. Kodėl sinchroninis? Atsakymas paprastas: tekstų vertimas atima daug daugiau laiko – mažas valandinis įkainis. Kadangi giminaitis yra vienas geriausių sinchroninio vertimo specialistų Lietuvoje, už savo paslaugas jis prašo 300 €/val. Jam užtenka dviejų – trijų darbo dienų per mėnesį, kad gautų solidų atlyginimą. Pradėjęs teikti sinchroninio vertimo paslaugas galite tikėtis uždirbti po 15-20 €/val., tačiau tai yra santykinai geras atlygis, palyginus su laiko sąnaudomis.

——————– Taip pat skaitykite   ——————– 

Papildomas darbas: kūno depiliavimas

Niekada nesugalvočiau rašyti apie papildomas pajamas grožio industrijoje, jei ne viena įkvepianti istorija. Viena mano draugė dirbdama banke baigė depiliacijos su cukrumi mokymus. Kadangi šis užsiėmimas jai patiko, savo paslaugas ji pradėjo siūlyti pažįstamiems. Po motinystės atostogų į banką dirbti ji nebegrįžo. Reikėjo matyti, su kokia energija ji pradėjo ieškoti klientų: aktyvių pardavimų galėjo pasimokinti ne vienas vadybininkas. Netruko išsinuomoti patalpas ir teikti profesionalias kūno depiliacijos paslaugas. Ši nauja veikla jai suteikė daugiau laiko sau, darbas jai patiko, o uždarbis buvo didesnis nei banke. Tai puikus pavyzdys, kai papildomas darbas tampa pagrindine veikla.

Papildomo verslo idėjos: rankdarbių pardavimas

Pažįstu kelis žmones, kurie papildomai užsidirba pardavinėdami rankdarbius. Klientų jie ieško reklamuodami savo produkciją per socialinius tinklus bei mugėse.

Jeigu norite, kad rankdarbiai taptų pagrindinis jūsų pajamų šaltinis, apsiriboti Lietuva nereikėtų. Pažįstu tris žmonės, kuriems rankdarbiai tapo pagrindinis pajamų šaltinis. Pajamas jie gauna iš rankdarbių eksporto – rankdarbius jei pardavinėja per specializuotus internetinius tinklalapius www.etsy.com arba www.yokaboo.com.

Įsukti rankdarbių parduotuvę JAV arba D. Britanijos rinkoje nėra lengva. Tam reikia ne tik žinių ir įgūdžių, bet ir didelio darbo. Sunkus darbas gali atsipirkti su kaupu: pajamos iš pardavimo užsienyje gali leisti jums išeiti iš samdomo darbo ir pradėti dirbti sau. Trims mano pažįstamiems pavyko tai padaryti. Kodėl tai neturėtų pavykti jums?…

Papildomo verslo idėjos: internetinė parduotuvė

Uždirbti iš e-parduotuvės nėra taip lengva, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Vienam Investologijos skaitytojui e-parduotuvė trejus metus buvo nuostolinga, kol pradėjo atsipirkinėti. Teko girdėti, kad netgi didžiosios Lietuvos e-parduotuvės veikia nuostolingai. Tačiau mano pažįstamiems pavyko sukurti pelningą verslą, kuris tapo pagrindinis pajamų šaltinis vos per keletą metų.

Jeigu kuriate e-parduotuvę, siūlyčiau specializuotis vienoje nišoje. E-parduotuvė nuo realios parduotuvės daug nesiskiria. Ir vienur, ir kitur reikia nuolat dirbti: nuolat reikia  atnaujinti kainas, prekių asortimentą, klientai dažnai skambina pasiteirauti apie prekes arba patys nori atvažiuoti pasiimti prekių. Kuriant e-parduotuvę vertėtų pagalvoti apie patalpų nuomą / prekių atsiėmimą. Tai paskatins pardavimus, suteiks pasitikėjimo jūsų prekių ir paslaugų kokybe.

 E-parduotuvė reikalauja didelio darbo, tačiau jeigu jums pavyks atrasti aukso gyslą, galėsite atsisakyti samdomo darbo ir pradėti dirbti sau. Asmeniškai pažįstu du žmones, kuriems e-prekyba yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis. Vienas jų prekiauja odos priežiūros priemonėmis, kitas – galanterija ir laikrodžiais. Abu juos sieja du dalykai:

 • Jie abu rado kokybiškus produktus, kuriems yra didelė paklausa.
 • Abu specializuojasi siauroje nišoje.
 • Jie daug dirbo (4 – 6 val. po samdomo darbo), kol elektroninės prekybos verslas pradėjo generuoti solidžias pajamas.

Papildomas darbas: žolės pjovimas

Nustebsite sužinoję, kad pjaunant žolę papildomas pajamas uždirba ne tik vaikai amerikietiškuose filmuose. Uždirbti pjaunant žolę galima ir Lietuvoje. Asmeniškai pažįstu du žmones, kurie taip prisiduria prie atlyginimo.

Pradėti šį verslą nėra taip jau sunku: įsigijus įrangą (investuoti teks bent 1000 €), užtenka įdėti vieną kitą skelbimą į vietos laikraštį ir išnešioti skrajutes į aplinkinius namus. Pirmaisiais metais bus sunkiau, antraisiais metais žmonės apie jūsų paslaugas sužinos vieni iš kitų.

Žiemą žolės nepjausi, tačiau vasarą pinigai nėra toki jau ir blogi – 10 €/val. Atskaičius degalų, įrangos nusidėvėjimą bei mokesčius vis tiek gaunasi apie 7 €/val. į rankas. Antrais-trečiais metais pjaudami žolę prie atlyginimo galite prisidurti apie 400 €/mėn.

Papildomas darbas: treneris

Pažįstu kelis žmones, kurie papildomai prie atlyginimo prisiduria treniruodami kitus. Vienas mano kolega laisvalaikiu dirba sporto klube – veda grupinius užsiėmimus. Kita pažįstama veda teniso pamokas. Treneriai paprastai uždirba po 15 – 20 €/val. Tai vienas pelningiausių papildomų šaltinių. Papildomai užsidirbti treniruojant kitus  daugeliui yra puiki galimybė pajamas gauti iš mėgstamos veiklos.

Papildomas darbas: vairavimo mokytojas

Jeigu po darbo vis laiką skiriate šeimai, verta susimąstyti apie darbą rytais. Vairavimo instruktoriai darbą pradeda nuo 6:00 val. ryto. Atlyginimas čia nėra didelis: 6–7 €/val., tačiau jeigu tai vairavimo pamokų turėsite kiekvieną dieną, prie atlyginimo galėsite prisidurti po 250–300 €/mėn.

Papildomas darbas: programavimas

Niekam turbūt ne paslaptis, kad programavimas yra pelninga veikla. Priklausomai nuo kompetencijos, valandinis programuotojo atlygis siekia nuo 15 – 60 €/val. Vienas mano bičiulis papildomai programuoja vakarais. Atlygis iš papildomos veiklos siekia 1000 €/mėn. Šie pinigai nėra tokie jau lengvi, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, mat programavimui draugas skiria po 5–6 val. kasdien.

Įdomu yra tai, kad jis neturi jokio programuotojo išsilavinimo ir nėra baigęs jokių kursų. Jis yra savamokslis, kurį tiesiog sudomino ši veikslo sritis. Kitaip tariant, jeigu pagal išsilavinimą esate batsiuvys ar kirpėja, tai dar nereiškia, kad neturite galimybės pateikti į „aukštesnių pajamų lygą“.

Uždirbti nėra lengva…

Daug kas pasakys, kad lengva čia man kalbėti, kai pats pajamas gaunu iš investicijų, o ne papildomos veiklos. Neskubėkit manęs „nurašyti“. Nusprendžiau šią vasarą pabūti kito kailyje ir pažiūrėti kaip mano sesė užsidirba laisvalaikiu.

Mano sesė veda Katino Silvestro programą. Šios pramogos Druskininkuose vaikams kaina yra 40 €/val.

Papildomas darbas ir verslo idėjos - pramogos vaikams DruskininkuoseDaugelis iškarto galvoja, kad 40 €/val. yra geras uždarbis, tačiau taip yra tik iš pirmo žvilgsnio. Paskaičiuokime:

 • Silvestro programai reikalinga įsigyti įrangą už 1000 € ir ją kaskart atnaujinti (mobili garso kolonėlė, perukai vaikams, golfo įranga, katino kostiumas, planšetė). Įrangos nusidėvėjimas yra apie 2 €/val. Taigi po turto nusidėvėjimo sesei lieka 38 €.
 • Reikia atvažiuoti į programos vietą ir grįžti atgal savo transportu. Kuro sąnaudos siekia 2 €. Po kuro sąnaudų sesei lieka 36 €.
 • Reikia nupirkti prizus vaikams (dar 3 €), po kurių sesei lieka 33 €.
 • Dar pamiršau paminėti, kad sesė yra tik renginio vedėja, dalyvauja programoje ir katinas Silvestras (kuriuo, beje ,pats ir buvau :-)), tad pinigus reikia dalinti dviem žmonėms.
 • Kol susikrauni įranga, nuvažiuoji, įrangą išsikrauni, pravedi programą ir grįžti namo – užtrunka 3-4 val. Kadangi dirba 2 žmonės, todėl viso sugaištamos 8 žmogaus darbo valandos.
 • Nepamirškite, kad egzistuoja ir mokesčiai. VSD nereikia mokėti, nes VSD išlaidos padengiamos per pagrindinį samdomą darbą, PSD 9 %. – 1.26 € GPM-1,4 €. Tad mokesčiai sudaro dar apie 3 €.
 • Sesei ir katinui Silvestrui nuo kiekvieno renginio lieka į „rankas“ 30 €, arba 3,75 €/val.

Katino kostiume pratūnojęs valandą svilinant 30o karščiui ir praradęs dar 3 val. pasiruošimui ir važinėjimui supratau, kad papildomai užsidirbti 15 € (3,75 €/val.) nėra taip jau lengva kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio 🙂

Nepaisant to, kad realus uždarbis yra ne toks ir didelis, sesė dirba savaitgaliais, o Katino Silvestro programa sulaukia vis daugiau užsakymų ir ženkliai prisidėjo prie šeimos pajamų.

Papildomos pajamos ir verslo idėjos: pabaigai

Tai tik kelios papildomos veiklos idėjos. Norint užsidirbti papildomai, nereikia atrasti stebuklingos verslo formulės. Dažniausiai užtenka elementarios paslaugos, paprasto verslo modelio ir šiek tiek reklamos.

Esu girdėjęs šimtus papildomo uždarbio ir verslo idėjų, kurios nebuvo įgyvendintos. Priežastis paprasta: daugiau laiko buvo praleista svajojant nei dirbant. Pati verslo idėja pinigų neatneš – pinigus užsidirbti turite patys.

Neverta tikėtis, kad milijonus uždirbsite jau po kelių savaičių ar mėnesių. Daugelis mano pažįstamų pinigus pradėjo uždirbti antrais ir trečiais metais. Jeigu šiandien uždirbate mažiau, nei vertos jūsų pastangos, nenuleiskite rankų. Turi praeiti šiek tiek laiko, kol viskas įsivažiuos…

PS. Ar jūs laisvalaikiu bandėte uždirbti papildomai? Kaip jums sekėsi?

Kita paskaita apie asmeninius finansus: „Finansinė asmenybė parodo tavo finansinės elgsenos ydas

[signinlocker id=”14501″] [dkpdf-button] [/signinlocker]