Aš nepaveldėjau turto, nelaimėjau loterijoje ir nepastačiau verslo. Visą turtą sukaupiau dirbdamas samdomą darbą, taupydamas ir investuodamas. Iš pradžių investavau taip, kaip konsultantai rekomendavo ir ekspertai patarė. Laikas ir brangiai kainuojančios pamokos parodė, kad konsultantų ir ekspertų patarimai atneša daugiau žalos nei naudos – per 2007 metų krizę mano investicijos nuvertėjo 75%. Pradėjau pats analizuoti, kas veikia investuojant, o kas ne. Ieškojau kaip investuoti saugiai ir pelningai. Atradau ir išbandžiau strategijas, kurių negali pasiūlyti nei vienas Lietuvos bankas,  nei vienas investicinis fondas. Strategijų, kurios veikė šimtus metų, kurios veikia šiandien ir neabejoju, kad veiks rytoj, nes yra paprastos, logiškos, paremtos ekonomikos dėsniais ir pamatiniais investavimo principais. Strategijų, kurios nereikalauja laiko ir kurias gali lengvai įgyvendinti net pradedantis investuotojas.

Norint pelningai investuoti, pakanka išvengti brangiai kainuojančių klaidų. Pagrdindinės investuotojų klaidos yra dvi:

  • Pirma – investavimas į brangius finansinius produktus.
  • Antra – pinigų nukreipimas į rizikingas turto formas.

Toks investuotojas yra pasmerktas net nepradėjęs..

 

Geriauios investavimo formos

Paskaičiuoti, kurie finansiniai produktai yra brangūs, kurie pigūs, įvertinus valdytojo oficialius ir paslėptus mokesčius, valstybės lengvatas bei valstybes mokesčius, gali kiekvienas įsigilinęs į finansinius prospektus, valstybės ir valdytojo mokesčius ir atlikęs lyginamąją analizę. Kitaip tariant, tik vienas kitas skirs tam laiko. Daugelis, pasikliaus draugo patarimu arba pasitikės konsultantu. Tada kelis metus žiūrės, kas vyksta. Jeigu pasiseks uždirbs, jeigu ne – „pradirbs”. Kad nereikėtų spėlioti, kurios investavimo formos (gyvybės draudimas, II/III pakopos pensijų fondai, investiciniai fondai, ETF, nekilnojamas turtas) po mokesčių ir lengvatų generuoja pridėtinę vertę, 2019 m. palyginau šiuos finansinius produktus ir analizės rezultatus pristačiau seminare „Kaip geriausia įdarbinti pinigus„.  

Kaip geriausia įdarbinti pinigus

Kaip sumažinti riziką, neatsisakant pelno

Atsakyti į klausimą, kaip eliminuoti riziką, neatsisakant pelno, yra kur kas sudėtingesnė užduotis. Rašant knygą „Strategija, nuo kurios visi turėtų pradėti ir prie kurios 91 % turėtų likti” teko palyginti daugiau nei dvidešimties turto alokacijos startegijų rezultatus 1973 – 2016 m. periodu. Tad gerai žinojau, kad turto alokacijos strategijos gali ženkliai sumažinti riziką. Tačiau šia analize mano paieškos neapsiribojo. Padidėjus investiciniam kapitalui, pradėjau dar daugiau dėmesio skirti rizikos mažinimui. Jeigu konkrečiau – analizavau R. Dalio / BRIDGEWATERS valdomo didžiausio pasaulyje rizikos kapitalo fondo „Visų metų laikų“ investavimo strategiją (siekdamas išvengti klausimų, iš karto pasakysiu, kad BRIDGEWATERS  strategija ženkliai skiriasi nuo strategijos aprašytos T. Robins knygoje „Įvaldyk pinigų žaidimą”). Įvertinau, kaip BRIDGEWATERS strategiją galima supaprastinti taip, kad ji būtų prieinama paprastam investuotojui. Patikrinau kaip tokia strategija veikė praeityje (backtesting), tam kad įsitikinčiau strategijos efektyvumu. Galiausiai išbandžiau šią strategiją praktiškai.

BRIDGEWATERS „Visų metų laikų“ investavimo strategijos rezultatai mane nustebino, tačiau čia mano ieškojimai nesustojo. Vėlesni finansų rinkų istorijos tyrinėjimai, man leido suprasti, kad yra ne ką mažiau efektyvių investavimo formų nei BRIDGEWATERS „Visų metų laikų“ rizikos kapitalo fondas. Šios strategijos puikiai dera tarpusavyje, todėl naudoju abi šias investavimo formas.

Jums nebūtina metų metus mokytis iš savo klaidų, nebūtina skaityti mokslinių tyrimų, lyginti istorinių duomenų ir blaškytis tarp akcijų, obligacijų, investicinių fondų, gyvybės draudimo, pensijų pakopų, nekilnojamo turto, tarpusavio skolinimo ir begalės kitų investavimo strategijų. Analizė atlikta. Strategijos išbandytos. Galite iškarto pradėti investuoti pelningai minimizuodami riziką. Norinčius išmokti investuoti, sužinoti, kaip, kur ir kodėl investuoju, kokias klaidas dariau ir ko iš to išmokau, kviečiu atvykti į spalio 27 d. Vilniuje organizuojamą seminarą „Investavimas praktiškai – laiko patikrintos startegijos”, kurio metu sužinosite:  

  • Kokias klaidas dariau investuodamas ir kaip galite jų išvengti.
  • Kodėl daugelis investuotojų neuždirba tiek, kiek tikisi.
  • Kokios investavimo formos yra naudingiausios atsižvelgiantį į investuotojo amžių ir pajamas.
  • Kaip po 2008 m. krizės pasyviai investuodamas sugebėjau pasiekti 22% metinę grąžą.
  • Kaip minimizuoti riziką neatsisakant pelno:
    • kaip investuoti 4 kartus efektyviau nei akcijos (žr. grafiką);
    • kaip investuoti ne tik pelningiau nei akcijos, bet ir beveik triskart saugiau (žr. grafiką).

Investavimas su rizika yra glaudžiai susiję. Ir nors investuoti visiškai saugiai ir pelningai nėra įmanoma, tačiau galima tą riziką keliskart sumažinti. Seminaro metu pristatytos investavimo strategijos per pastaruosius 95 metus nuostolingi buvo 6 kalendoriniais metais (grafikas žemiau).

Palyginimui S&P500 akcijų indekso grąža 25 kalendoriniais metais buvo neigiama (grafikas žemiau). 

Investavimas į akcijų indekso fondus (akcijų ETF), paprasčiausiai nėra efektyviausias būdas (geriausias rizikos ir pelno santykis), nes tuos pačius pinigus galima uždirbti mažiau rizikuojant…

Tai nereiškia, kad mano naudojama investavimo startegija yra lengvi pinigai be jokios rizikos ir be jokio streso. Taip nėra. Tai paprasčiausiai efektyvesnis būdas investuoti už akcijas ir tradicinį iš akcijų ir obligacijų sudarytą investicinį portfelį. Tai investavimo formulė, kurią pats naudoju, nes nežinau būdo, kaip geriau investuoti negaištant laiko aktyviam investicijų valdymui.

Seminare pateiksiu visus atsakymus kaip ir kodėl investuoju. Jokių pardavimų. Jokių nutylėjimų ir neatsakytų klausimų. Mano tikslas vienas – per vieną seminarą net ir naujoką išmokinti investuoti. Investuoti ne teoriškai, bet praktiškai.

Todėl seminaro dalyviams dovanoju:

Šis seminaras bus intensyvaus mokymo sesija. Ateinant į seminarą svarbu turėti bazinį suvokimą apie investvaimą, todėl prieš seminarą rekomenduoju bent peržiūrėti video seminarą: Kaip geriausia įdarbinti pinigus?, o jeigu rasite laisvą vakarą ir perskaityti knygą „Strategija, nuo kurios visi turėtų pradėti ir prie kurios 91 % turėtų likti”.  

Ateik į seminarą, sužinok kas investuojant yra realu, kas ne, kokios investavimo formos veikia, o kurios yra pražūtingos. Išmok laiko patikrintų investavimo strategijų, paremtų ne teorija, bet praktika..

  • Pirmos 50 vietų už pusę kainos
  • Vietų skaičius ribotas.
  • Individualiai nekonsultuoju.
  • Šiais metais daugiau seminarų nebus.
  • Jeigu pasikeis Jūsų planai ir negalėsite dalyvauti – grąžinsime pinigus.
  • Data ir laikas: 2022 m. spalio 27 d. 18:00 val.
  • Seminaro trukmė: 2-3 val.
  • Renginio vieta: Vilniaus centras – Konstitucijos prospektas (tiksli vieta bus atsiųsta e-paštu)

Bilietą į seminarą galitye įsigyti čia.

4.2/5 - (26 votes)