Atsimenu Facebook grupėje perskaičiau vieno finansų konsultanto teiginį, kuris skambėjo daugmaž taip:

Investavimas susideda iš trijų kolonų: pelno, rizikos ir laiko. Galima rinktis tik dvi iš jų :
    A). mažas pelnas investuojant trumpam (maža rizika)
    B). didelis pelnas investuojant ilgam (didelė rizika)

Atrodytų, kas čia tokio: juk visi taip sako, visur taip rašo… netgi pats seniau šventai tikėjau šia paradigmą. Bet šįsyk toks teiginys išmušė visus saugiklius, nes TAI PAPRASČIAUSIAI NĖRA TIESA … negalima taip klaidinti žmonių. Tuo labiau finansų konsultantui savo klientų.. O, kas jeigu galima trumpu laikotarpiu mažai rizikuojant investuoti pelningai, bet apie tai nesi skaitęs, nesi to išbandęs ir nežinai, kaip tą daryti?

Jeigu šventai tikite konsultantais ir iš vienų knygų į kitas perrašomomis tiesomis, kaip galite paaiškinti tokią turto klasių alokacijos strategiją, kuri kiekvienais iš pastarųjų 46 metų buvo pelninga (žr. grafiką). Toks portfelis ne tik, kad būtų pelningas, bet būtų užtikrinęs ir 11.15% vidutinę metinę grąžą).

Investavimas eliminuojant rizika - griaunam mitus

 

Ši strategija nė vienais metais nebuvo nuostolinga nuo to momento, kai susiformavo JAV dabartinė finansų sistema:

  • 1971 žlugo Bretton Woods sistema ir JAV doleris buvo „atrištas“ nuo aukso vertės, įgalinęs JAV vyriausybę „spausdinti“ pinigus.
  • Individuali pensijos kaupimo sąskaita (IRA) buvo įkurta 1974, įgalinusi žmonės pensiją kaupti pasitelkiant investicinius instrumentus.
  • Nuo 1980 buvo įkurta 401K sąskaita, įgalinusi darbdavius kaupti darbuotojams pensiją, pasitelkiant investicinius instrumentus.

Svarbiausia, tai nėra kažkokia sudėtinga strategija, kur reikia aktyviai prekiauti, sekti naujienas, analizuoti įmones, vertinti jų finansines ataskaitas ir t.t. Tai pasyvi investavimo strategija, kurią galima įgyvendinti investuojant į indekso fondus/ETF. Šios strategijos įgyvendinimui tereikia kelių valandų per metus.

Jeigu investuoti pelningai eliminuojant riziką taip paprasta, tai kodėl niekas to nedaro?

  • Pirma priežastis, daugelis nežino, kad tai apskritai įmanoma. Juk visos knygos sako priešingai. O konsultantai sako tai, kas parašyta knygose.
  • Antra, daugelis žmonių neskiria pakankamai laiko strategijų paieškai ir analizei, neįperka brangiai kainuojančių istorinių finansinių duomenų, kad galėtų įsitikinti kaip tokioms strategijoms sekėsi praeityje.
  • Trečia, niekas apie tai nekalba. Užuot pasidalinę savo atradimais, daugelis atidaro investicinį fondą ir taip iš investuotojų uždirba pinigus.

Daugiau detalių apie pelningą investavimą eliminuojant riziką, jau greitai..

4.7/5 - (22 votes)