Nekilnojamojo turto brokeris: ar verta mokėti už paslaugas

//Nekilnojamojo turto brokeris: ar verta mokėti už paslaugas

Nekilnojamojo turto brokeris: ar verta mokėti už paslaugas

Regis jau seniau minėjau, kad noriu sumažinti investicinio portfelio riziką. Tuo tikslu nuėmiau dalį FOREX pelno ir investavau į nekilnojamąjį turtą. Sprendimas pereiti prie mažiau pelningų investicijų psichologiškai buvo sunkus, tačiau logiškas ir protingas. Jau ne kartą gobšumas man buvo pakišęs koją, tad po truputį stengiuosi įveikti emocijas 🙂

Bandymas išnuomoti būstą

Nekilnojamojo turto brokerisProblema su kuria susidūriau investavęs į nekilnojamąjį turtą buvo ta, kad negalėjau jo išnuomoti. Man pačiam tai buvo nemaža staigmena, nes butas buvo išties geroje vietoje – Vilniaus centro pakraštyje. Mano skelbimu susidomėjo tik nekilnojamojo turto brokeriai, tačiau nė vienas realus klientas. Nekilnojamojo turto brokeriai bandė mane įkalbinti naudotis jų paslaugomis, sakė turį potencialių nuomininkų, pažinčių ambasadose ir pan., tačiau brokerių aš iš principo nenorėjau. Mano nuomone, nekilnojamojo turto brokeriai tik trukdo sudaryti sandorį – už jų paslaugas turėtų sumokėti nuomininkas tiesiogiai arba netiesiogiai (jei su brokeriui atsiskaito nuomotojas, tuomet jis gali padidinti nuomos kainą, kad reali finansinė našta liktų nuomininkui). Vienaip ar kitaip, naudojantis nekilnojamojo turto brokerio paslaugomis, nuomos kaina išauga, ko pasekoje surasti potencialų nuomininką tampa dar sunkiau. Tad už ką vertėtų mokėti nekilnojamojo turto brokeriui? Kokią pridėtinę vertę jis sukurs – įdės dar vieną skelbimą į internetinį portalą ???…

Per dvi savaites nesulaukiau nė vieno realaus nuomininko skambučio. Kiekviena uždelsta diena man reiškė 15 € neuždirbtų pajamų – t.y. nuostolį. Nuomos kainą nuleidau 23 proc., tačiau vis tiek nei vieno skambučio – tas pats kaip žvejoti Negyvojoje jūroje. Šiek tiek puolęs į neviltį, nusprendžiau pamėginti pasinaudoti nekilnojamojo turto brokerio paslaugomis.  Neskambinau nei tiems brokeriams, kurie gyrėsi turį pažinčių ambasadose, nei tiems, kurie barstė pažadus išnuomoti būstą per 1 savaitę. Paskambinau tam, kurį rekomendavo mano draugas. Beje jo istorija irgi neeilinė:

Mano bičiulis bandė išnuomoti butą Vilniaus senamiestyje. Kadangi nelabai gerai sekėsi, jis kreipėsi  į draugą/nekilnojamo turto brokerį Saulių pagalbos. Neįprastas buvo vienas dalykas: nepaisant to, kad mano bičiulio ir brokerio skelbimas buvo tame pačiame portale, visi nuomininkai atėjo per nekilnojamojo turto brokerį. Nuomininkui nuomotis būstą tiesiogiai iš mano bičiulio būtų buvę naudingiau, tačiau brokeriui suvilioti klientą pavyko daug greičiau.

Nekilnojamojo turto brokeris: kur pridėtinė vertė?

Tad nusprendžiau ir aš paskambinti brokeriui. Pagrindinis klausimas buvo ar brokeris sukuria tą pridėtinę vertę, už kurią gauna pinigus: juk internetinėje svetainėje patalpinti nuomos skelbimą gali kiekvienas. Diskusija su nekilnojamojo turto brokeriu užsitęsė geras dešimt minučių. Nustebino tai, kad brokeris buvo nuoširdus, atviras ir nežadėjo aukso kalnų.

Sauliaus teigimu nekilnojamojo turto brokeris sukuria tokią pridėtinę vertę:

 • parengia profesionalų skelbimą, kuris greičiau suvilioja klientą;
 • nuomos skelbimą patalpina ne tik internetinėse svetainėse, bet turi galimybę surasti potencialų nuomininką ir per Nekilnojamojo turto agentūrų asociaciją (šios galimybės privatus asmuo neturi);
 • Nuomotojui nereikia gaišti laiko aprodant nekilnojamąjį turtą nuomininkams;
 • Geras brokeris žino niekur nerašytus triukus kaip „parduoti/išnuomoti“ nekilnojamąjį turtą.
 • Parengia profesionalią nuomos sutartį. Svarbu pabrėžti, kad sutartis yra daug svarbesnė, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kol viskas vyksta pagal planą problemų nekyla, tačiau kai įvykiai pasisuka nenumatyta linkme, staiga visiems tampa svarbu kas parašyta sutartyje..
 • Užtikrina, kad turėsite nuomininkus visus metus

Su Saulium sutariau, kad dar pora dienų pats pabandysiu išnuomoti būstą ir, jei nepavyks, kreipsiuosi į jį pagalbos.

Atsižvelgdamas į nekilnojamojo turto brokerio rekomendacijas šiek tiek pakoregavau strategiją – susifokusavau į visai kitą klientų kategoriją, pagrąžinau būstą, pakoregavau skelbimo turinį,  atnaujinau nuotraukas skelbimuose, pakeičiau dar keletą smulkmenų (deja, negaliu atskleisti visų detalių, nes būtų nesąžininga Sauliaus atžvilgiu) ir nuomininką suradau trumpiau nei per 24 val. Tenka pripažinti, kad be brokerio patarimų būčiau vargęs dar ir šiandien…

Tad jeigu klausiate ar nekilnojamojo turto brokeris gali sukurti vertę – taip jis gali sukurti vertę, tačiau pats nekilnojamojo turto brokeris turi būti patyręs šios srities ekspertas, o ne žmogus–tarpininkas, kuris gauna pinigus tik už tai, kad aprodo būstą.

Susitikimas su nekilnojamojo turto brokeriu

Kadangi pirmą kartą susidūriau su tikrai rimtu nekilnojamojo turto brokeriu, nutariau su juo susitikti. Susitikus paaiškėjo, kad Saulius jau 13 metų dirba nekilnojamojo turto srityje. Labiausiai nustebino tai, kad Saulius ne tik kitiems padeda įsigyti ir išnuomoti būstą, bet ir pats aktyviai investuoja į nekilnojamąjį turtą. Dar labiau nustebino tai, kad Saulius investicinė grąža iš nekilnojamojo turto nuomos (neskaitant turto vertės padidėjimo) siekia iki 20 proc. Iš pradžių pamaniau, kad taip būti negali, tačiau Saulius pasidalino savo investavimo į nekilnojamąjį turtą strategiją ir viskas stojo į savo vietas – 20 proc. grąža iš nuomos tikrai įmanoma. Tačiau pelnas eina kartu su rizika. Kitaip tariant, Sauliaus investavimo į nekilnojamąjį turtą strategija šiek tiek rizikingesnė, nei standartinio 2 kambarių buto įsigijimas. Viena strategija orientuota į ypač mažo ploto būsto nuomą, nes iš mažos kvadratūros būsto investicinė grąža yra didesnė. Kita strategija – investuoti į gyvenamą būstą išvaržytinėse. Strategijos paprastos – ne raketų mokslas, gali įgyvendinti kiekvienas, tačiau ne kiekvienas žino šios strategijos įgyvendinimo smulkmenas ir išmano rizikos valdymo metodus. Nekilnojamasis turtas nėra pigi investicija, todėl klaidos čia kainuoja brangiai.

Ar verta pirkti nekilnojamojo turto brokerio paslaugas?

Kiekvienas gali rinktis: investuoti į nekilnojamąjį turtą savarankiškai arba mokėti nekilnojamojo turto brokeriui už paslaugas. Niekada brokerio paslaugomis nesinaudojau, greičiausiai nesinaudosiu ir ateityje. Kadangi į nekilnojamąjį turtą visada investavau savarankiškai (bandymų ir klaidų metodu), todėl man teko brangiai sumokėti už padarytas klaidas (pirkdamas pirmą būstą praradau rankpinigius). Profesionalaus nekilnojamojo turto brokerio patarimas būtų man sutaupęs ne vieną tūkstantį šlamančių. Ar mokėti už brokerio paslaugas ar ne – kiekvienas renkasi savo nuožiūra. Tiems, kurie nuspręs naudotis nekilnojamojo turto brokerio paslaugomis, rekomenduočiau susisiekti su Saulium saulius.kizikas@capital.lt.

PS. Ačiū Sauliau, už pagalbą, džiugu, kad yra tokių nekilnojamojo turto brokerių, kurie puikiai išmano savo darbą ir yra verti kiekvieno cento, kurį uždirba.

Nekilnojamojo turto brokeris: ar verta mokėti už paslaugas
14 balsai/ Vid.4.9
By |2018-01-07T14:31:58+00:002016/03/03|Nekilnojamas turtas|7 Comments

7 Comments

 1. Mindaugas 2016-03-03 at 23:16 - Reply

  Man tik įdomi Jūsų išvada, kad niekada nesamdysite brokerio, nes norite ir mėgstate pats investuoti.

  Iš vienos pusės visiškai pritariu šiai minčiai, nes pats taip darau.

  Iš kitos pusės tai parodo, kad investuodamas neturit aiškaus tikslo ir vietoj to, ką darot geriausia – t.y. investuojat ir atliekat strateginį darbą, imatės taktinių ir net fizinių darbų, kurie blaško.

  • Justinas 2016-03-03 at 23:50 - Reply

   Sveikas. Mindaugai,
   Man pasirodė, kad klaidingai susupratote mano mintį. Mano išvada yra ta, kad geras brokeris sukuria pridėtinę vertę, todėl pradedantiems, o galbūt net ir pažengusiems investuojant į NT verta svarstyti galimybę pasinaudoti nekilnojamojo turto brokerio paslaugomis.
   Kas dėl „taktinių veiksmų“ – čia kiekvieno pasirinkimas.

   PS. Nelabai suprantu, kodėl padarėte išvadą, kad neturiu finansinių tikslų, juk straipsnis ne apie tai…

   Tiesa, būtų įdomu išgirsti ir paties investavimo į nekilnojamąjį turtą strategiją…

 2. Mindaugas 2016-03-04 at 00:04 - Reply

  Aš skaičiau šią vietą „Niekada brokerio paslaugomis nesinaudojau, greičiausiai nesinaudosiu ir ateityje. Kadangi į nekilnojamąjį turtą visada investavau savarankiškai (bandymų ir klaidų metodu),“

  Viskas gerai, kad brokeris kuria pridėtinę vertę. Tačiau nelabai supratau kodėl nedirbti su brokeriu ateityje, jeigu jis sukūrė pridėtinę vertę? Tiesiog norisi viską laikyti savo rankose?

  Kaip ir minėjau prieš tai, man tiesiog kyla įtarimas, kad nesifokusuojama į veiklas kurios neša didžiausią naudą, todėl norima užsiimti visais veiksmais ir veiklomis, tame tarpe ir nuomos, pardavimo, konsultavimo. Arba tiesiog esate individualistas, bei nemėgstate deleguoti darbų.

  Mano strategija investuojant į NT yra paprasta – investuoti. Po truputį, iš lėto, kaupiant ir taupant Nekilnojamam turte. Taip pat seku rinką, tendencijas kas padeda priimti ilgalaikiškesnius sprendimus.

  • Justinas 2016-03-04 at 00:13 - Reply

   Na dabar supratau Jūsų mintį. Su brokeriais nedirbu todėl, kad nemažai žinių pats turiu ir investuoju pagal savo strategiją, nemažai panašių paslaugų kurias teikia nekilnojamo turto brokeriai gaunu iš trečių asmenų (nekilnojamo turto vertintojų). Dėl brokerio paslaugų pirkimo ateityje – galbūt, bet tik tuo atveju, jeigu investuosiu į tą sritį, kurią puikiai išmano brokeris.

   Jūs teisingai pataikėte – nesifokusuoju į pelningiausias sritis todėl, kad noriu išskaidyti savo investicijas į įvairias sritis ir taip sumažinti riziką. Kitaip tariant, kas iš to, jeigu turėsi greičiausią arklį, kuris nugaiš nepasiekęs finišo… manau geriau kai „karietą“ tempia keli arkliai 

 3. Lukas 2016-03-08 at 10:19 - Reply

  Dar vienas geras straipsnis 🙂 ir reklama Sauliui 🙂

  • Justinas 2016-03-10 at 06:58 - Reply

   Seikas, Lukai,
   Dėl reklamos Sauliui – aš labiau tai vertinu kaip rekomendacją. Gerą savo srities specialistą sunku rasti bet kurioje srityje, tad manau Sauliaus pagalba, kai kuriems skaitytojams išties galėtų būti naudinga.. Jeigu panašios kategorijos konsultantą sutiksiu draudimo, gyvybės draudimo ar pensijų srityse -su mielu noru pasidalinsiu su skaitytojais…

 4. Tomas 2016-03-09 at 20:46 - Reply

  Super, ačiū 🙂

Palikite komentarą

Ar norite turėti daugiau pinigų?

Atlikite testą ir sužinokite, kaip savo stiprybes ir unikalius gebėjimus galite paversti pinigais.

Ką Jūs gausite:

 • Finansinio potencialo raportą, paremtą Jūsų unikaliais gebėjimais;
 • Gaires, nuo ko turėtumėte pradėti;
 • Išsklaidysite abejones – sužinosite, į kurią sritį turite koncentruotis.

Dėkojame už registraciją

Kaip uždirbti 20,4 % per metus?

 NEMOKAMA KNYGA

 • Istoriniais rezultatais pagrįsta investavimo strategija
 • Vidutinė metinė grąža - 20.4 proc.
 • Strategija aptinkanti pigias ir aukštą brangimo potencialą turinčias akcijas
 • Kriterijai eliminuojantys pigias ir nieko vertas akcijas
 • Nemokamas ir nuolat atnaujinamas akcijų, atitinkančių startegijos kriterijus, sąrašas
Tu per žingsnį nuo finansinės sėkmės

Registruokis ir siųsk nemokamą knygą

Dėkojame už registraciją

Send this to a friend