Sutelktinio finansavimo platformos darbo kokybės svarba (3 dalis)

/, Investavimas, Nekilnojamas turtas/Sutelktinio finansavimo platformos darbo kokybės svarba (3 dalis)

Sutelktinio finansavimo platformos darbo kokybės svarba (3 dalis)

Įvadas

Šis straipsnis yra straipsnių ciklo apie sutelktinį finansavimą antroji dalis iš keturių. Pirmąjį šio ciklo straipsnį rasite čia.

Sutelktinio finansavimo platformų darbo kokybė

Investuojant į NT vystymo paskolas ne mažiau svarbu įvertinti ir sutelktinio finansavimo platformos administratoriaus darbą ir verslo etiką:.

 • Gebėjimą pasirinkti patikimus partnerius (NT vystytojus);
 • Gebėjimą „atskirti auksą nuo pelų“: atlikus išsamią kiekvieno NT projekto analizę, atsisakyti rizikingų projektų ir investuotojams pasiūlyti investuoti tik į tuos NT projektus, kurių bankroto rizika yra minimali.
 • Patirtį, žinias ir kontaktus, leidžiančius užtikrinti sėkmingą NT projekto priežiūrą.
 • Vertybes, kuriomis remiasi bendradarbiavimas su investuotojais ir NT vystytojais. Sąžiningas sutelktinio finansavimo platformos administratorius teikia objektyvią informaciją apie vystomus NT objektus ir NT projekto vystymo eigoje atsiradusius iššūkius. Nesistengia šios informacijos pagrąžinti ar apskritai nuslėpti.

Kol kas anksti vertinti sutelktinio finansavimo platformų darbo kokybę. Po kelerių metų blogų NT vystymo paskolų portfelis parodys, kurios sutelktinio finansavimo platformos taiko aukštus standartus ir orientuojasi į ilgalaikę plėtrą, o kurioms tik rūpi, kaip pasiimti tarpininkavimo mokestį. Tarpusavio skolinimo/sutelktinio finansavimo platforma Bondora.com irgi kažkada atrodė kaip aukso kasyklos, tačiau nemažai investuotojų nuo jų nusisuko dėl nesuvaldyto blogų paskolų portfelio. Yra ir daugiau pavyzdžių, nesinori jų visų minėti. Sutelktinio finansavimo platformos nėra išimtis. Vienos jų griežtai žiūri investuotojų intereso, kitos be didelės sąžinės graužaties NT vertina su PVM mokesčiu ir įrodinėja, kad priemiesčio lentpjūvė yra likvidus turtas. Čia norisi pacituoti vieno iš Lietuvoje veikiančių operatorių požiūrį:

„Mes iki šiandien atmetėm krūvą projektų, kur LTV buvo geri, bet matėsi, kad dėl giliau slypinčių bėdų anksčiau ar vėliau reiks užsiiminėti išieškojimais. O išieškojimai, net jei jie ir sėkmingai – nėra investavimo tikslas.“

LTV, LTC, LTGDV, CLTV rodikliai yra svarbūs skolinimo rizikos indikatoriai, tačiau jie neatsako į visus klausimus. Yra daug daugiau subjektyvių kokybinių NT projekto parametrų, kuriuos būtina įvertinti: vystomo NT objekto vieta, vystytojo patirtis, žinios ir patikimumas, finansuojamo NT objekto paklausa, kaina, užstato likvidumas ir t.t. Visus šiuos rodiklius turi įvertinti sutelktinio skolinimo operatorius dar prieš paskelbdamas finansavimo poreikį savo internetinėje svetainėje. Skubėti investuoti į NT vystymo projektus su 16 % palūkanomis nevertėtų. Bankas tokiems projektams apskritai neskolintų, tai kodėl turėtumėte tą daryti Jūs? Nepatyrę investuotojai, nesugeba deramai įvertinti rizikos slypinčios po tokia didele palūkanų norma. Galbūt sutelktinio finansavimo platformos operatorius, siekdamas apsaugoti investuotojų interesus, apskritai neturėtų kelti tokių rizikingų projektų į savo internetinę svetainę? Gerų projektų, kurie skolintųsi brangiai rinkoje yra labai mažai. Geros sutelktinio finansavimo platformos darbas yra tokius projektus atrinkti ir pasiūlyti investuotojams, užuot siūlius investuoti į „Z“ reitingą turinčius projektus su 20 % palūkanomis. Dėl šių priežasčių, sutelktinio investavimo į NT platformos operatoriaus pasirinkimas yra ne ką mažiau svarbus nei sprendimas į kurį NT projektą finansuoti.

Ketvirtoje (paskutinėje) straipsnių ciklo dalyje skaitykite apie sutelktinį finansavimą į nuosavybę – kaip tapti nekilnojamojo turto projekto dalininku.  

Sutelktinio finansavimo platformos darbo kokybės svarba (3 dalis)
3 balsai/ Vid.4.7
By |2019-01-08T06:06:47+00:002019/01/08|Blog'as, Investavimas, Nekilnojamas turtas|7 Comments

7 Comments

 1. Anonimas 2019-01-08 at 18:01 - Reply

  BUtu idomu pasiskaityti autoriaus nuomone apie konkrecias platformas 🙂

 2. Algirdas 2019-01-08 at 21:38 - Reply

  O gal vistik gali pasidalinti „blogieciu“ platformu pavadinimais? 🙂 ir sutinku su anonimu, kad butu idomi pacio nuomone apie platformas…

 3. Darius 2019-01-09 at 00:02 - Reply

  Taip, visur Justinas labai konkretus ir įvardina, o čia kažkaip jau labai oficialiai aprašyta. Tai galima gi nepeikti, o tiesiog įvardinti “šita platfirma sako taip, va, linkas”, “šitoj skaičiuoja verte su pvm, va, linkas” – ir visiems viskas objektyvu, bet kartu ir reali nauda skaitantiems. Nematau kodėl to nepadarius…

 4. Odeta 2019-01-09 at 00:38 - Reply

  Tai kiek Lietuvoje platformų? Nėra daug – pasiskaitykite jų taisykles, pažiūrėkite kaip ir kokią info apie konkretų projektą ir bus aišku. Neseniai viena rinko ir surinko 350.000 eur naujo daugiabučio Kėdainiuose statybai (taip, Kėdainiuose, kur gerai įrengtas butas kainuoja apie 500 Eur/m2, o jie planuoja dalinę apdailą už apie 1.200 Eur/m2 pardavinėti).

  • Algirdas 2019-01-09 at 09:21 - Reply

   Odeta, tai visada galime viską patys padaryti 🙂 bet tam ir skaitom knygas, straipsnius, forumus, kad pasiimti info ir iš kitų „galvų“. Dėl Kėdainių ir man užkliuvo, bet kol kas imho tai vienintelis toks „įdomesnis“ nordstreeto projektas…

 5. Odeta 2019-01-09 at 23:22 - Reply

  Algirdai – o kaip „butas“ antakalnyje be dokumentų, vertinimo, adreso, unikalaus nr.? Paskola už orą suteikta? Nebus taip?

  • Algirdas 2019-01-10 at 14:37 - Reply

   Nu ok ok, šitą iškart galime nurašyti, kaip blogiečių platformą 🙂

Palikite komentarą

Ar norite turėti daugiau pinigų?

Atlikite testą ir sužinokite, kaip savo stiprybes ir unikalius gebėjimus galite paversti pinigais.

Ką Jūs gausite:

 • Finansinio potencialo raportą, paremtą Jūsų unikaliais gebėjimais;
 • Gaires, nuo ko turėtumėte pradėti;
 • Išsklaidysite abejones – sužinosite, į kurią sritį turite koncentruotis.

Dėkojame už registraciją

Kaip uždirbti 20,4 % per metus?

 NEMOKAMA KNYGA

 • Istoriniais rezultatais pagrįsta investavimo strategija
 • Vidutinė metinė grąža - 20.4 proc.
 • Strategija aptinkanti pigias ir aukštą brangimo potencialą turinčias akcijas
 • Kriterijai eliminuojantys pigias ir nieko vertas akcijas
 • Nemokamas ir nuolat atnaujinamas akcijų, atitinkančių startegijos kriterijus, sąrašas
Tu per žingsnį nuo finansinės sėkmės

Registruokis ir siųsk nemokamą knygą

Dėkojame už registraciją

Send this to a friend