Visi žino, kad reikia taupyti, bet ne visiems tai pavyksta. Vadinasi, problema yra ne žinių trūkumas, problema yra požiūris. Taupymo sėkmė 80 proc. priklauso nuo psichologijos, 10 proc. – nuo žinių, tiek pat – 10 % – nuo taupymo technikos. Vadinasi, tik pakeitę mąstymą, mes galime išleisti mažiau ir sutaupyti daugiau.

Kodėl mes nesugebame taupyti?

Taupydami mes neleidžiame pinigų šiandien tam, kad juos galėtume prasmingiau panaudoti rytoj. Taupydami mes esame priversti kažko atsisakyti, todėl taupymas daugeliui asocijuojasi su neigiama emocija – savęs varžymu. Rezultate mes sutaupome tiek pinigų, kiek lieka po visų išlaidų. Tokia taupymo schema dažnai neveikia, mat mėnesio pabaigoje paprastai paaiškėja, kad po visų išlaidų nieko nebelieka santaupoms.  Toks taupymas yra neefektyvus dėl vieno paprasto dalyko – jis neturi teigiamo emocinio atspalvio.

Užuot atsisakęs – pirk..

Mes netaupome šiaip sau. Mes taupome svarbiems dalykams. Vieni kaupia juodos dienos fondą tam, kad jaustųsi finansiškai saugūs, kiti nori įsigyti būstą, treti – įsigyti automobilį, ketvirti – pasiekti finansinę laisvę. Taupydami pinigus, mes iš tikro perkame:

  • Taupydami juodos dienos fondui – mes perkame finansinį saugumą;
  • Taupydami būstui – mes perkame fizinį saugumą;
  • Taupydami automobiliui – mes perkame laiką;
  • Tapydami ir investuodami – mes perkame laisvę daryti tai, kas mums patinka.

    Finansinė laisvė

Laikas, saugumas ir laisvė – yra daug svarbiau nei papildomas kavos puodelis, dar viena cigaretė ar eilinis pyragaitis.

Taupydamas tu nieko neatsisakai,
tu tiesiog perki tai,
kas yra svarbiausia…

[signinlocker id=”14501″] [dkpdf-button] 

[/signinlocker]
4.9/5 - (16 votes)