Daugelis nemato prasmės tauputi, kai mėnesio gale lieka vos keli eurai. Kyla klausimas taupyti ar netaupyti? Ką čia dar taupyti, verčiau kokį skanėstą nusipirkti ar loterijos bilietą – gal pasiseks?..

Taupyti ar netaupyti?

Tikimybė laimėti loterijoje yra lygiai 0 % (jeigu apvalinti iki sveiko skaičiaus). Tai susiaurina diskusiją: belieka išsiaiškinti ar verčiau tuos kelis eurus išleisti ar investuoti? Kitaip tariant, ar sutaupytas papildomas procentas nuo atlyginimo gali turėti esminės įtakos gyvenimo kokybei. Paskaičiuokime…

1 % nuo atlyginimo: taupyti ar netaupyti?

Kas atsitiktų, jeigu 1 % nuo atlyginimo mes išleistume kokiai maloniai smulkmenai? Atsakymas paprastas – mes jaustumėme momentinį malonumą – t.y. kai tik nurysime paskutinį skanėsto kąsnį, baigsis ir malonumas.

Kas atsitiktų, jeigu sutaupytume, bent vieną procentą  nuo atlyginimo ir jį investuotume į akcijas? Ilgainiui iš akcijų galima tikėtis uždirbti 12 % kasmet. Ilgai nekankinsiu su atsakymais – čia juk ne koks pramogų šou… Atsakymas paprastas: PO 41 METŲ JŪS PASIEKSITE FINANSINĘ LAISVĘ. Aišku vienas gali pasakyti, kad 41 metų jau bus pensijoje – anoks čia džiaugsmas…

Pagalvok dar sykį – kalba eina apie tai, kad tu gausi ne dvi skurdžias valstybines pensijas, bet gausi pensiją plius savo normalų atlyginimą. Kitaip tariant pensijoje gyvensi geriau nei dirbdamas.. Netiki – pažiūrėk skaičiuoklę…

Beje,

Skaičiuoklė yra interaktyvi – t.y. galite, keisti santaupų reikšmę (žalias tekstas): pvz. 1 % santaupų pakeisti į 2 % ir matyti kaip tai įtakoja jūsų finansinę situaciją.

Pabaigai: taupyti ar netaupyti?

Ne veltui Enšteinas yra pasakęs, kad sudėtinės palūkanos yra aštuntasis pasaulio stebuklas. Tad, jeigu mėnesio gale lieka keli eurai, neskubėk jais atsikratyti – tai gali būti tavo bilietas į laisvę…

Registruokis naujienlaiškiui i ratisiųsk skaičiuoklę[signinlocker id=14501][dkpdf-button]
Siųsti skaičiuoklę

 

[/signinlocker]

4.7/5 - (11 votes)