Norint taupyti, atsikratyti žalingų įpročių neužtenka

//Norint taupyti, atsikratyti žalingų įpročių neužtenka

Norint taupyti, atsikratyti žalingų įpročių neužtenka

Nesenai skaičiau vieną linksmą istoriją apie dviejų kolegų pokalbį rūkykloje. Vienas jų amžinas rūkalius, kitas – sveikos gyvensenos šalininkas.

Sveikuolis: „Kiek metų rūkai?“

Rūkalius: „Trisdešimt“

Sveikuolis: „Trisdešimt metų! Ar tu įsivaizduoji, kad kiekvienais metais tu rūkalams išleidi 1000 €. Jei visus tuos pinigus būtum nuolat investavęs, šiandien galėtum Ferrari įsigyti.

Rūkalius, nuo kojų iki galvos nužvelgęs sveikuolį, tarė: „O tu rūkai?“

Sveikuolis: „Ne“

Rūkalius: „Tuomet, kur tavasis Ferrari?“

Norint taupyti, atsikratyti žalingų įpročių neužtenka

Atsikračius žalingų įpročių mūsų išlaidos teoriškai turėtų sumažėti. Rodos, šie pinigai turėtų atsidurti taupyklėje, tačiau retai, kam pavyksta tai padaryti. Laisvus pinigus daugelis linkę išleisti naujoms pagundoms. Jeigu atsisakote žalingo įpročio, siekdami sutaupyti pinigų, pateiksiu jums tris patarimus kaip tą padaryti.

1. Sek taupymo progresą

Sek kur išleidi kiekvieną centą tam, kad žinotum, kur išleidi pinigus. Tam galite naudoti paprasčiausią Excel skaičiuoklę arba Investologija.lt išlaidų skaičiuoklę. Išlaidų apskaita jums leis suvokti, kur nukeliauja tie pinigai, kuriuos seniau skirdavote blogiems įpročiams finansuoti.

Iš pradžių išlaidų apskaita gali pasirodyti sudėtingas, daug kantrybės ir laiko reikalaujantis užsiėmimas, tačiau po kelių savaičių susiformuos naujas įprotis fiksuoti išlaidas ir viską darysite automatiškai.

2. Matyk progresą

Matant realias santaupas, taupymo motyvacija bus aukštesnė, nei tik matant santaupas finansų skaičiuoklėje. Matydami realiai didėjančią grynųjų pinigų krūvelę, žmogaus smegenys geriau suvokia taupymo progresą, nei matydami didėjančius skaičius banko sąskaitoje. Taupymas nebeliks tik iliuzija (didėjanti sąskaita banke) – tai bus realus grynųjų pinigų kiekio pokytis. Kiekvieną sutaupytą eurą laikykite matomoje vietoje: kiekvieną dieną eurais pasipildantis indas, suteiks jums papildomos motyvacijos.

3. Automatizuok taupymą

Pirmiausia užmokėk sau. Jeigu atsikratėte žalingo įpročio, kuriam kiekvieną mėnesį skirdavote po (tarkime) 100 €, tuomet tik gavę atlyginimą tuos 100 € atsidėkite prie santaupų. Taip būsite tikri, kad

 • išlaidos visiems kitiems jūsų poreikiams liks nepakitę;
 • blogų įpročių išlaidos virs santaupomis.

Pabaigai

Įpročius tyrinėjantys mokslininkai nustatė, kad efektyviausias būdas atsikratyti žalingų įpročių yra keičiant seną įprotį nauju.

Kas atsitiktų, jeigu rytinį puodelį kavos ar cigaretę pakeistumėte nauju į įpročiu taupyti ir vesti išlaidų apskaitą? Galbūt tikrai vieną dieną į darbą atvažiuotumėte naujutėlaičiu Ferrari?

 

PS. Galbūt ir jūs atsikratėte brangiai kainuojančio žalingo įpročio? Parašykite kaip sekėsi taupyti. Ar jums pavyko sutaupyti bent 50 % žalingam įpročiui skiriamo biudžeto?

Norint taupyti, atsikratyti žalingų įpročių neužtenka
19 balsai/ Vid.5
By |2018-01-07T14:31:36+00:002016/06/22|Taupymas|5 Comments

5 Comments

 1. darius 2016-06-23 at 10:55 - Reply

  „Seniau“ kas savaitgali isleisti 100lt buvo tiesiog normalu. Tas 100lt buvo skirtas alkoholiui. Zinoma neretai ta suma budavo didesne. Mano poziuris as sunkiai dirbau visa savaite galiu sau leisti ir atsipalaiduoti. Dabar kai pajamos isaugo „normalu“ butu isleisti 100eur. Bet poziuris pasikeite, kai pradejau daugiau investuoti i zinias. Sutaupytas litas tas pats kas uzdirbtas litas. Nesu pinigu vergas, Nesu apstinentas, susitikes su senu draugu mielai isgerti viskio sutinku. Bet pakeiciau poziuri kartu ir iprocius. Kas liecia blogus iprocius, daug daug laiko leidau prie PC zaidimu. Dabar daug daug laiko skiriu knygoms. Neturiu Televizoriaus, bet turiu daug knygu. Seniau pasauli lankiau per TV ekrana, dabar imetus du kartus i uzseni islektiu. Kol neturi aiskaus tikslo ar pririoteto, kodel reikia viena iprocio atsisakyti ir/ar pakeisti – tai liks svajone.
  „Jeigu gyvenime kažko labai nori – visada surasi kelią. Jeigu noro per mažai – visada surasi pasiteisinimą.“

  • Justinas 2016-06-23 at 13:17 - Reply

   Dariau, jei žmogus nežiūri televizijos – iškarto suklūstu, nes paprastai turi ką pasakyti ir yra ko iš jų pasimokinti.. Džiugu, kad sugebėjai gyvenimą sugebėjai pakreipti kita linkme…

 2. Alba 2016-06-23 at 13:14 - Reply

  Seniau, buvo visko pilna, ir iš plunksnų ir iš vilnų, kol buvom nemokyti. O dabar mūsų klėėelej vos kilogramas terbelej už tai, kad mes mokyti. (iš brandaus socializmo dainuškos)

 3. Borisas 2016-06-23 at 13:16 - Reply

  galiu pasakyti tik tiek, kad rukaliai yra labai silpni zmones, su psichologinem problemom. O jeigu meta, tada suranda kita priklausomybe. Aciu Dievui nerukau ir turesiu ne Ferari , dar viena buta Vilniuje, kuri nuomosiu 🙂

 4. patarimas 2016-06-28 at 19:15 - Reply

  priduokit visa tara kiek isgerete per paskutini desimtmeti ir turesit ferari

Palikite komentarą

Ar norite turėti daugiau pinigų?

Atlikite testą ir sužinokite, kaip savo stiprybes ir unikalius gebėjimus galite paversti pinigais.

Ką Jūs gausite:

 • Finansinio potencialo raportą, paremtą Jūsų unikaliais gebėjimais;
 • Gaires, nuo ko turėtumėte pradėti;
 • Išsklaidysite abejones – sužinosite, į kurią sritį turite koncentruotis.

Dėkojame už registraciją

Kaip uždirbti 20,4 % per metus?

 NEMOKAMA KNYGA

 • Istoriniais rezultatais pagrįsta investavimo strategija
 • Vidutinė metinė grąža - 20.4 proc.
 • Strategija aptinkanti pigias ir aukštą brangimo potencialą turinčias akcijas
 • Kriterijai eliminuojantys pigias ir nieko vertas akcijas
 • Nemokamas ir nuolat atnaujinamas akcijų, atitinkančių startegijos kriterijus, sąrašas
Tu per žingsnį nuo finansinės sėkmės

Registruokis ir siųsk nemokamą knygą

Dėkojame už registraciją

Send this to a friend