kur investuoti 10000 eurųParėjusiame straipsnyje Kur investuoti 1000 eurų apžvelgiau 11 investavimo idėjų:

 1. Indėliai
 2. Investiciniai fondai
 3. II pakopos pensijų fondai
 4. III pakopos pensijų fondai
 5. Gyvybės draudimo fondai
 6. Tarpusavio skolinimas
 7. Investavimas į akcijas ir Obligacijas
 8. ETF Fondai
 9. Kontraktas dėl kainų skirtumo (CFD)
 10. Forex prekyba
 11. Nekilnojamojo turto subnuoma

Besidomintys, kur investuoti 10000 eurų, gali rinktis iš jau minėtų priemonių, tačiau didesnis kapitalas atveria didesnes galimybes. Šiame straipsnyje apžvelgsiu dar tris idėjas, kur investuoti 10000 eurų.

 

Idėja Nr. 12, kur investuoti 10000 eurų. Investicinis portfelis.

Turint 10000 eurų galima suformuoti investicinį portfelį sudarytą iš kelių ETF indekso fondų. Tokio portfelio palaikymas investuotojui kainuos:

 • Sudarymas – apie 65 € (5×11 €);
 • Rebalansavimas – 55 €. Kasmet turėsite portfelį tam, kad išlaikyti vienodas proporcijas tarp turto klasių. tai papildomai dar kainuos 5*11=55 € (pardavimas, pardavimo spredas, pirkimas ir pirkimo spredas).
 • portfelio pardavimas – 65 €

Tokio portfelio valdymas investuotojui kasmet  kainuos 55 €  arba 0,55 % nuo investicinio portfelio vertės, kai portfelis rebalansuojamas kartą per metus. Portfelį rebalansuojant kartą per du / tris metus, atitinkamai portfelio sąnaudos sumažės beveik du / tris kartus (ETF valdymo mokestis liks nepakitęs, sumažės tik prekybos sąnaudos). Tokios investicinio portfelio valdymo sąnaudos yra ženkliai mažesnės nei investicinio fondo mokesčiai.

Daugiau apie investicinį portfelį galite sužinoti perskaitę straipsnį Investicinis portfelis ir jo valdymas

Idėja Nr. 13, kur investuoti 10000 eurų.  Nekilnojamas turtas

10000 eurų yra ganėtinai didelė pinigų suma, kurios pakanka, norint investuoti į nekilnojamąjį turtą. Turint 10000 eurų į nekilnojamą turtą galima investuoti dviem būdais: su paskola (naudojant finansinį svertą) ir be paskolos.

Bijantys paskolų,  10000 eurų gali investuoti į negyvenamosios paskirties patalpas, tokias kaip sandėliai, automobilių parkavimo aikštelės, garažai.  Už tokią pinigų sumą gali netgi pavykti nupirkti mažos kvadratūros  gyvenamąsias patalpas (pvz. bendrabučio kambarį). Minėtų patalpų nuoma investuotojui kiekvieną mėnesį generuotų stabilias pajamas.

Investuoti 1000 eurų į nekilnojamą turtą galima ir su paskola (naudojant finansinį svertą). Tokiu atveju investuotojas gali įsigyti ~ 60 000 eurų vertės gyvenamąsias, o galbūt netgi komercinės paskirties patalpas ir jas nuomoti. Naudojant finansinį svertą (paskolą)  iš nekilnojamo turto galima uždirbti ženkliai daugiau (plačiau apie tai galite skaityti straipsnyje  Investavimas į nekilnojamąjį turtą. Kita vertus, pernelyg susižavėti finansinio sverto galimybėmis nederėtų, nes ekonominės krizės metu smukus nekilnojamo turto kainoms , nekilnojamo turto vertė gali būti mažesnė  nei turima paskola, o nesugebant laiku mokėti paskolos įmokų bankui, ilgai statyta nekilnojamo turto imperija gali pereiti banko nuosavybėn.

Idėja Nr. 14, kur investuoti 10000 eurų. Užsienio rinkų akcijos ir obligacijos

Galiausiai turėdami 10000 eurų galite atsidaryti sąskaitą pas tarptautinius brokerius ir prekiauti akcijomis, obligacijomis, opcionais, ETF fondais, ateities sandoriais ir kitais finansiniais instrumentais beveik visose pasaulio biržose. Pavyzdžiui, kompanijoje „Interactive brokers“ sąskaitą galite atsidaryti turėdami 10 000 JAV dolerių. Šis brokeris atveria galimybes įsigyti vertybinius popierius beveik visose pasaulio biržose: Pietų ir Šiaurės Amerikos, Europos, Afrikos, Azijos ir Australijos vertybinių popierių biržose  (daugiau nei 100 biržų). Jūs turite galimybę prekiauti vertybiniais popieriais netgi Lietuvoje. Šis brokeris yra orientuotas į aktyvius prekeivius, kadangi per mėnesį brokeriui turėsite sumokėti ne mažiau kaip 10 JAV dolerių komisinių (pavyzdžiui, jeigu jūsų mėnesio prekybos komisiniai už pirktas akcijas, obligacijas, ETF ir kitas finansines priemones siekia 2 ar 6 JAV dolerius, Interactive Brokers nuo jūsų sąskaitos vis tiek nuskaičiuos 10 JAV dolerių). Investuojant 10000 eurų, vien komisiniams teks sumokėti apie 100 eurų 1 proc. sąskaitos vertės (120 JAV dolerių (10 $ x 12 mėn.). Tokios prekybos komisinių sąnaudos nėra mažos, tačiau norintiems išbandyti savo galimybes tarptautinėse rinkose tai yra įveikiamas slenkstis.

Pabaigai

Šioje straipsnių trilogijoje, pateikiau 14 idėjų, kur investuoti pinigus. Investavimo galimybės yra neribotos. 14 idėjų yra tik ledkalnio viršūnė, kur dar investavimas į deimantus, meno kūrinius, rizikos kapitalo fondus, biržose nelistinguojamas verslo įmones, ICO, startup‘us (crowdfunding)… Galima vardinti ir vardinti, bet pradedančiajam investuotojui, nežinančiam, kur investuoti 10000 eurų, šių 14 investavimo idėjų pradžiai turėtų pakakti.

Tai, kad galite investuoti į visas 14 minėtų investavimo formų, dar nereiškia, kad taip turite ir daryti. Pinigus prarasti visada spėsite. Bet juk ne toks investavimo tikslas. Šios 14 idėjų yra tik ledkalnio viršūnė – starto linija. Toliau turėtų sekti išsami visų investavimo formų analizė. Turėtumėte suvokti kokios realios galimybės uždirbti investuojant, kokie šių investavimo formų privalumai ir trūkumai, kokia rizika ir koks pelno potencialas. Daugelį šių atsakymų galite rasti Investologija.lt straipsniuose ir knygoje Strategija, nuo kurios VISI turėtų pradėti ir prie kurios 91 % turėtų likti.

3.2/5 - (25 votes)