[no_toc]

ObligacijosTurbūt nustebsite sužinoję, kad obligacijos yra populiariausia investavimo priemonė tarp institucinių invetuotojų, o investicijos į obligaijas gali generuoti gan ėtinai solidžią investicinę grąžą. Siekiant paskatinti smulkiuosius investuotojus investuoti įobligacijas, Investologija.lt parengė invesavimo į obligacijas mokyo programą. Investavimo į obligacijas mokymo programa skirta norintiems perprasti investavimo į obligacijas subtilybes, suprasti kas įtakoja obligacijų kainos ir pajamingumo pokyčius, įvertinti obligacijų riziką, na ir žinoma sužinoti investavimo į obligacijas strategijas ir būdus. Svarbu paminėti, kad kiekviena nauja paskaita yra vis sudėtingesnė, tad rekomenduojame nenukrypti nuo mūsų pateikto nuoseklaus mokymosi plano.

1 paskaita. Kas yra obligacijos: obligacijų rūšys, išleidimas ir platinimas?

Šioje paskaitoje paaiškinsime, kas yra obligacijos, kodėl dalį investicinio portfelio provalo sudaryti obligacijos, kokios yra obligacijų rūšys ir kas įtakoja obligacijos kainą.

2. paskaita. Obligacijų kaina, obligacijos atkarpa ir trukmė

Antroji paskaita yra skirta tiems, kurie nori giliau pažvelgti obligacijų kaip investicinių priemonių subtilybes. Šioje paskaitoje paaiškinsime, kas yra obligacijų kaina, kaip ji keičiasi ir kaip priklauso nuo sukauptų palūkanų, kas yra obligacijų trukmė ir kodėl investuotojams ji turėtų rūpėti, kada obligacijos išperkamos anksčiau laiko ir koki yra palūkanų mokėjimo būdai.

3. paskaita. Obligacijų rizika ir reitingai

Nors obligacijos yra daug saugsnės nei akcijos, tačiau tai nereiškia, kad jūs niekuo nerizikuojate. Obligacijų ir akcijų rizikos kilmės šaltiniai yra ganėtinai skirtingi. Obligacijos turi palūkanų normos, išpirkimo anksčiau laiko, reinvestavimo, infliacijos, likvidumo riziką. Gera žinia ta, kad kompanijos rizikos Jums patiems vertinti nereikės, Jums užteks žinoti ką reiškia rizikos reitingas ir kaip juo pasinaudoti.

4. paskaita. Nuo ko priklauso obligacijų pajamingumas (pelningumas)

Sužinokite kaip obligacijos pelningumas priklauso nuo ekonomikos: centrinio banko nustatytos bazinės palūkanų normos, tarpbankinės palūkanų normos, ekonomikos augimo tempų, gamybos apimčių, infliacijos ir skelbiamų naujienų.

5. paskaita. Investavimo į obligacijas strategijos

Jeigu nusprendėte aktyviai valdyti obligacijų portfelį ir patys kruopščiai atsirinkti kurios obligacijos jums atrodo patraukliausios, tuomet privalote turėti investavimo į obligacijas strategiją. Investavimo į obligacijas strategija užtikrina pastovų palūkanų mokėjimą, sumažina obligacijų portfelio riziką, obligacijų portfelio valdymą daro paprastesnį ir sklandesnį. Siekiant subalansuoti obligacijų portfelį, atsižvelgiant į investuotojo poreikius, naudojamos kopėčių, štangos, kulkų ir pajamų strategijos.

6. paskaita. Obligacijų fondai: jų rūšys, privalumai ir trūkumai

Norint investuoti į obligacijas, nebūtina pačiam kruopščiai atrinkti obligacijas į kurias investuosite – galite rinktis obligacijų fondus. Šioje paskaitoje sužinosite kuo panašūs ir kuo skiriasi investiciniai obligacijų fondai, CEF fondai, UIT fondai, ETF obligacijų fondai ir indekso obligacijų fondai. Tikimės ši paskaita pagelbės pasirinkti geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį obligacijų fondą.

7. paskaita. Pinigų rinkos priemonės

Pinigų rinkos priemonės paprasčiausiu būdu apibūdinamos kaip trumpalaikeės obligacijos. Pinigų rinkos priemonės yra bene saugiausi vertybiniai popieriai, tad, jeigu norite investuoti trumpesniam nei metų laikotarpiui, patartume šia investavimo priemone pasidomėti atidžiau.  

8. paskaita. Vyriausybės vertybiniai popieriai (VVP)

Vyriausybės vertybiniai popieriai taip pat yra obligacijos, tiesiog jas išleidžia valstybė, o ne privati įmonė. Kadangi valstybės bankroto rizika yra mažesnė nei privačios kompanijos, todėl laikoma, kad vyriausybės vertybiniai popieriai yra saugesni nei privačių kompanijų obligacijos. Kita vertus, tai nereiškia, kad jos yra visiškai saugios. Sužinokite kaip vertinti vyriausybės vertybinių popierių riziką, kuo skiriasi valstybinės obligacijos nuo iždo vekselių, koki yra investavimo į vyriausybės vertybinius popierius privalumai ir trūkumai.

9. paskaita. Obligacijų kainos ir pajamingumo pokyčiai

Ši paskaita skirta pažengusiems, kadangi apskaičiuoti obligacijos pajamingumą nėra taip jau paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Išmokite kelis skirtingus obligacijų pajamingumo skaičiavimo būdus: einamasis pajamingumas, pajamingumas iki obligacijų galiojimo termino pabaigos, pajamingumas iki obligacijos išpirkimo.

10. paskaita. Obligacijų vertinimas

Norėdami sėkmingai investuoti į obligacijas privalote išmokti apskaičiuoti tikrąją obligacijos vertę, įvertinti emitento riziką ir kainos augimo potencialą. Ir nors ši medžiaga yra skirta pažengusiems, tačiau obligacijos vertės nustatymo principus, turėtų žinoti kiekvienas investuojantis į obligacijas.

11. paskaita. Aktyvus obligacijų portfelio valdymas

Jeigu siekiate būti tikru investavimo į obligacijas profesionalu, aktyviai ir sėkmingai valdančiu obligacijų portfelį ekonomikos pakilimo ir nuosmukio laikotarpiu, tuomet privalote išmokti obligacijas pirkti ir parduoti tinkamu laiku. Šioje paskaitoje pateiksime įžvalgas kaip investuojantys į obligacijas turi elgtis palūkanų normai kylant ir krentant.