Daiktų nuoma: kokios grąžos galima tikėtis?

//Daiktų nuoma: kokios grąžos galima tikėtis?

Daiktų nuoma: kokios grąžos galima tikėtis?

Po praėjusios straipsnio „Ko paprasti žmonės gali pasimokinti iš turtingųjų?„ sulaukiau nemažai skaitytojų klausimų apei daiktų nuomą: ar verta prasidėti, kokios grąžos galima tikėtis, kaip valdyti riziką ir t.t. Šiame straipsnyje aprašiau konkretų atvejį, kaip mano kolegai sekasi nuomoti fotoobjektyvą per internetinę svetainę www.dalinuosi.lt

Daiktų nuoma

Daiktų nuoma: kokios investicinės grąžos tikėtis

Prieš pateikdamas konkretų nuomos pavyzdį, noriu įspėti, kad skirtingų daiktų nuomos investicinė grąža skiriasi, todėl pateiktų skaičių nereikia vertinti kaip galutinių ir nekintamų. Investicinė grąža priklauso ne tik nuo diakto, bet ir nuo nuomotojo sumanumo, daikto kokybės, paklausos – pasiūlos santykio ir t.t.  Kita vertus, realus pavyzdys paprastai yra daug naudingesnis nei teoriniai pamąstymai.

Kadangi mano kolega teikia fotografo paslaugas (fotografuoja vestuves ir krikštynas), jam žūtbūt reikėjo įsigyti naują, brangų kokybišką objektyvą, kuris nuotraukoms suteikia visai kitą kokybę. Objektyvo Canon EF 70-200mm f/2.8 L kaina buvo 1,165 €. Kadangi objektyvą pirko išsimokėtinai, tai objektyvas galutiniame rezultate kainavo šiek tiek brangiau 1,165 €.

Norėdamas padengti įmokas už objektyvą kolega nusprendė objektyvą išnuomoti per www.dalinuosi.lt. Objektyvo vienos paros nuomos kaina – 25 €. Dalinuosi.lt ima 15-20 % tarpininkavimo mokestį nuo kiekvieno sandorio vertės (ateityje šį mokestį planuojama sumažinti aktyviausiems, patikimiems nuomotojams). Per metus draugas objektyvą išnuomojo 20 parų ir atskaičius mokesčius uždirbo 400 €. Nesunku paskaičiuoti, kad investicinė grąža nuo objektyvo vertės (1165 €) – 34 %. Iš pirmo žvilgsnio ne taip jau ir blogai – daiktas atsipirks per 3 metus.

Neriekia pamiršti, kad po 3 metų jo rinkos vertė taip pat bus kita. Rašant šį straipsnį pasidomėjau, keik kainuoja toks pats naudotas objektyvas. Skelbiu lt pavyko rasti „Be defektų ir jokiu subraižymų, būklė labai gera. Kaina 880€”. Jeigu per metus daikta snuvertėja 285 €, o tavo pelnas yra 400 €, vadinasi realus pelnas yra 115 € nuo investuotos sumos (1165 €) arba vos 10 %. Bet neskubėkime nurašyti daiktų nuomos idėjos. Galbūt skelbiu.lt rastas objektyvas nėra toks jau geras, koks yra skelbiamas, galbūt objektyvas antrais ir trečiais metais nuvertėja mažiau, kitas gal apskritai – pirks naudotą objektyvą ir jį nuomos (jeigu gautume 400 € nuomodami 880 € vertės, objektyvą investicinė grąža atrodytų daug patrauklesnė).

Norint įsitikinti ar verta tuo užsiimti reikia žinoti, kiek toks „versliukas“ atima laiko ir kuo tu rizikuoji?

Kiek laiko atima daiktų nuoma?

Daiktų nuoma nėra sudėtinga ir daug laiko nereikalauja. Paprastai nuomininkas pats užvažiuoja ir pasiima objektyvą. Kolega objektyvą priveždavo tik tuo atveju, jeigu netoli nuomininko turėdavo ir kitų reikalų. Specialiai objektyvo nuomininkui niekada neveždavo.

Daiktų nuomos rizika

Kiekvienas sugalvojęs nuomoti savo turtą susiduria su problema: kaip užtikrinti, kad atgauti tokį patį daiktą, kokį atidavei. Yra kelios priemonės kaip tai galima daryti:

 • Nuomotojo patikimumas. Patikrink ar nuomininkas jau buvo panašią paslaugą pirkęs. Galbūt dalinuosi.lt rasi neigiamų atsiliepimų apie šį asmenį. Dalinuosi.lt taip pat turi vartotojų patikimumo vertinimo sistemą. Buvo atvejai kaip Dalinuosi.lt sistema iš anksto identifikavo nepatikimą asmenį, kuris bandė išsinuomoti 3 daiktus. Daiktus nuomojantys asmenys buvo įspėti apie potencialią vagystę ir taip buvo išvengta žalos.
 • Sutartis. Internetinė svetainė Dalinuosi.lt automatiškai sugeneruoja sutartį ir perdavimo-priėmimo aktas, kuriuos nuomininkas pasirašo susitikinęs su nuomotoju. Sutarties pasirašymu rūpinasi daikto savininkas. Anot Dalinuosi.lt, ginčai tarp nuomotojo ir nuomininko pasitaiko labai retai. Dažniausiai ginčai kyla dėl automobilių: grąžintas netvarkingas / purvinas automobilis, kyla klausimai kas atlygins smulkius gedimo nuostolius (pradurta padanga ir pan.). Vagystės atveju ši sutartis su nuomininko duomenimis perduodami policijai. Anot Dalinuosi.lt vagystės atvejų pasitaiko labai retai. Per paskutinius 6 mėn. nebuvo nei vieno vagystės atvejo. Per visą Dalinuosi.lt gyvavimo laiką buvo užfiksuoti vos 5 bandymai pavogti daiktus:
  • 1 kartą daiktą pavyko atgauti pačiam savininkui;
  • 2 kartus atgauti daiktą padėjo policija. Pažymėtina, kad Dalinuosi.lt padeda bendradarbiauti su policija ir teikia visą policijai reikalingą informaciją (vartotojo duomenys, IP adresas ir pan.), kuri padėtų išaiškinti vagystę ir nuomotojui atgauti daiktus.
  • 1 kartą buvo kreiptasi į antstolius, išieškotą pinigų sumą antstoliai grąžino daikto savininkui.
  • 1 kartą buvo įvykdyta vagystė (tas pats asmuo iš dviejų skirtingų žmonių pasiskolino du daiktus ir jų atgauti nepavyko).
 • Užstatas. Už nuomojamą daiktą galima reikalauti užstato, kaip garanto, jog daiktas bus grąžintas neapgadintas. Tačiau rinkos dėsniai diktuoja savo sąlygas. Yra nemažai skelbimų siūlančių išsinuomoti panašų fotoobjektyvą be užstato. Tad norintiems nuomoti su užstatu paprastai tenka arba sumažinti kainą arba objektyvą pavyksta išnuomoti daug rečiau.
 • Draudimas. Dalinuosi.lt bendradarbiauja su Lietuvos draudimu, todėl nuomojamus daiktus galima apdrausti per vidinę sistemą. Tai yra patogu, kadangi draudimas yra greičiausias būdas atgauti pinigus daikto vagystės atveju arba sugadinimo atveju. Šiais laikais visko pasitaiko… Draudimas turi du trūkumus – jis nemažai kainuoja, kas ganėtinai ženkliai sumažina daikto atsipirkimą (draugo fotoaparato draudimas kainuoja 3 €, todėl vietoj 20 €, jam lieka 17 € arba 15 proc. mažiau) . Be to draudimas galioja ne visais atvejais. Draudimo sutartyje yra numatytos išimtys, tad, jeigu nuomininkas kažką sugadins, dar teks įrodinėti ar daiktas tikrai buvo naudotas pagal paskirtį ar buvo laikomasi gamintojo instrukcijų, ar daiktas buvo subraižytas draudimo metu ir t.t. Anot Dalinuosi.lt draudimo išimtys numatytos siekiant apsisaugoti nuo sukčiavimo ir kol kas nebuvo nei vieno atvejo, kai nebūtų atlyginta žala padaryta apdraustam daiktui. Kita vertus, daiktų draudimas yra ganėtinai nauja sritis, pačių draudiminių atvejų buvo ganėtinai mažai, todėl daryti išvadas yra šiek tiek anksti. Kadangi per visą Dalinuosi.lt istoriją, buvo nesučiuptas vos vienas vagis, daugelis daiktų nuomotojų linkę pasitikėti nuomininkais, todėl draudimo paslauga pasinaudoja labai retai.

Pabaigai

Seniau daiktų nuoma man skambėjo labai jau dviprasmiškai: nuomojant su draudimu – atsipirkimas mažas, nuomojant be draudimo, rizikuoji, kad nepataisomai sugadins daiktą. Tiesą sakant net nežinojau, ką ir rašyti vietoj išvadų. Tačiau po pokalbiu su Dalinuosi.lt komandos nariu Mantu pamaniau, kad pabandyti išnuomoti daiktą verta. Man patiko, kad Mantas neslėpė vagystės atvejų ir nebandė pagrąžinti realybės. Manau vienas nesučiuptas vagis per 4 metus yra tikrai geras rezultatas. Aišku, tai negarantuoja visiško saugumo, tačiau surizikuoti verta…

PS. Ką apie daiktų nuomą galvojate jūs? Jeigu jau nuomojate daiktus, pasidalinkite savo patirtimi…

Daiktų nuoma: kokios grąžos galima tikėtis?
9 balsai/ Vid.4.9
By |2018-01-07T14:31:20+00:002016/08/18|Investavimas|3 Comments

3 Comments

 1. Andrius 2016-08-18 at 07:44 - Reply

  Naudojuosi dalinuosi.lt sistema jau kokius 2 metus, nuomoju foto aparatą, kryptinį mikrofoną ir LED lempą (filmavimui). Foto aparatui esu uždėjęs didesnę nei vidutinė rinkos kaina, nes tai nėra labai jau paprastas daiktas ir nesinori jo bet kam ir už pigiai duoti. Tai buvo išnuomotas tik 1 kartą. Kita papildoma įranga buvo išnuomota apie 10 kartų (tikslaus skaičiaus net neatsimenu). Kadangi tą įrangą įsigijau jau nenaują, tai ji beveik atsipirko.
  Jokių problemų ar nuotykių nepasitaikė, nuomininkai atvykdavo iki man patogios vietos, viskas būdavo grąžinama laiku. Mikrofonas ir lempa yra gana paprasti daiktai, tai sugadinimų taip pat nepasitaikė.
  Gauti pinigai už nuomą susidaro tikrai nedideli (ypač kai išnuomojama pakankamai retai) ir bendrame kontekste dažniausiai nesijaučia. Bet geriau keli eurai negu visai nieko. Brangesnių daiktų kol kas nenuomoju (ir nelabai turiu ką pasiūlyti, ko beveik kasdien nereikėtų pačiam). Prieš išnuomodamas pagalvočiau, ar tikrai noriu daiktą išnuomoti, kokio jis sudėtingumo, koks susidėvėjimas naudojant ir kokios gali būti pasekmės netinkamai naudojant.

 2. Testeris 2016-08-19 at 17:39 - Reply

  Yra atsiradęs lietuvoje paprastas būdas savo daiktus pasižymėti neišeinant iš namų sistemoje, kurią gali patikrinti ir POLICIJA, jeigu daiktas būtų pavogtas ar pamestas. O kas gerai, kad ten gali daikto numeri priregistruoti. Plačiau http://www.pazymetas.lt

 3. Andrius 2016-12-28 at 22:48 - Reply

Palikite komentarą

Ar norite turėti daugiau pinigų?

Atlikite testą ir sužinokite, kaip savo stiprybes ir unikalius gebėjimus galite paversti pinigais.

Ką Jūs gausite:

 • Finansinio potencialo raportą, paremtą Jūsų unikaliais gebėjimais;
 • Gaires, nuo ko turėtumėte pradėti;
 • Išsklaidysite abejones – sužinosite, į kurią sritį turite koncentruotis.

Dėkojame už registraciją

Kaip uždirbti 20,4 % per metus?

 NEMOKAMA KNYGA

 • Istoriniais rezultatais pagrįsta investavimo strategija
 • Vidutinė metinė grąža - 20.4 proc.
 • Strategija aptinkanti pigias ir aukštą brangimo potencialą turinčias akcijas
 • Kriterijai eliminuojantys pigias ir nieko vertas akcijas
 • Nemokamas ir nuolat atnaujinamas akcijų, atitinkančių startegijos kriterijus, sąrašas
Tu per žingsnį nuo finansinės sėkmės

Registruokis ir siųsk nemokamą knygą

Dėkojame už registraciją

Send this to a friend