Ko paprasti žmonės gali pasimokinti iš turtingųjų?

Pagrindinis » Blog’as » Ko paprasti žmonės gali pasimokinti iš turtingųjų?

Ko paprasti žmonės gali pasimokinti iš turtingųjų?

Visada galvojau, kad prabangi sodyba, prabangus būstas ir prabangus automobilis yra turtingųjų žaisliukai, kurių išlaikymas brangiai kainuoja. Tačiau vieno sėkmingo verslininko pavyzdys pakeitė mano požiūrį. Tiesą sakant, yra ko ir pačiam iš to išmokti, tad nusprendžiau pasidalinti ir su savo skaitytojais.

Mano senasis požiūris

Visada vengiau įsigyti brangų turtą, kadangi tokio turto išlaikymas kainuoja brangiai.

Pvz. Gyvendamas bute, kurio vertė yra 100 000 € už paskolą bankui mokėsi 200 € mėnesinę įmoką, gyvendamas bute, kurio vertė 50 000 €, už paskolą mokėsi perpus mažiau. Abiem atvejais už paskolas mokamos palūkanos yra pragyvenimo sąnaudos. Antruoju atveju tos sąnaudos yra dvigubai mažesnės, tad sutaupytą pinigų sumą galima investuoti.

Panašiai žiūrėjau ir į sodybos įsigijimą – kuo daugiau į ją sukišta pinigų – tuo poilsis sodyboje (arba alternatyvūs kaštai) brangiau kainuoja, kadangi tuos pinigus galėtum investuoti ir taip uždirbti pinigus.

Automobilis kiekvieną mėnesį nuvertėja po 1 %, todėl prabangus automobilis yra greičiausias būdas sumažinti savo turto vertę. Apie tai jau buvau rašęs straipsnyje Automobilio pirkimas: kiek verta mokėti?

Alternatyvus požiūris: asmeninio turto nuoma

Neseniai nugirdau kaip vienas sėkmingas verslininkas protingai išnaudoja savo turtą: Vilniaus senamiestyje esantį būstą, prabangiai įrengtą sodybą ir Porsche automobilį. Visais šiais turtingųjų žaislų ji dalinasi su kitais: vykdo asmeninio turto nuoma. 

Asmeninio turto nuoma

Bet vis tiek, kažkaip nelogiška – kaip žmogus gali nuomoti asmeninį būstą, kuriame gyvena? Paprasčiausiai – nuomoja jį savaitgaliais per www.airbnb.com. Būtent savaitgaliais nuomos paklausa šioje sistemoje yra didžiausia. Sodyba laisvais savaitgaliais taip pat yra išnuomojama. O kaip dėl automobilio? 200 € ir Porsche  911 visam savaitgaliui yra tavo.

Turto valdymo formulė, rodos elementari, tačiau daugumai mūsų reikia perlipti per save, norint dalintis savo asmeniniu būstu, automobiliu ar sodyba. O juk tai generuoja pinigus. Jeigu tai daro turtingieji, kodėl to negali daryti ir kiti?

Vienas mano draugas džiaugiasi, kad per www.dalinuosi.lt baigia atsipirkti į brangų fotoobjektyvą investuoti pinigai, kitam jam atsipirko brangus plaunamas siurblys Karcher ir automobilinė stogo palapinė. Norint išnuomoti, reikia įdėti šiek tiek ir darbo: reikia kažkaip perduoti įrangą nuomininkui, įsitikinti, kad įranga nebuvo sugadinta, tačiau niekas už „ačiū“ pinigų nedalina – reikia viską užsidirbti pačiam. Asmeninio turto nuoma – vienas iš būdų tai padaryti. 

PS. Galbūt ir jūs užsiimate asmeninio turto nuoma? Pasidalinkit savo idėjomis ir uždarbiu (daiktų atsiperkamumu) – galbūt kitiems tai bus postūmis į priekį kažko griebtis… 

Ko paprasti žmonės gali pasimokinti iš turtingųjų?
21 balsai/ Vid.5
By |2018-01-07T14:31:25+00:002016/08/08|Investavimas|6 Comments

6 Comments

 1. Eglė 2016-08-08 at 15:09 - Reply

  Įdomus pasiūlymas:) Tikrai nebūčiau patikėjusi, jog turtingieji taip daro! Na bet gerai, tarkim, išnuomoju aš savo brangų objektyvą/automobilį. Ir, tarkim, jis sugenda. Ir ką? Prieš teikiant paslaugas reikalinga sutartis su saugikliais, vadinasi teisininko paslaugos (papildomos išlaidos). O paskui paaiškėja suma, reikalinga gedimui pašalinti, arba naujam daiktui įsigyti. Ir jei dar paaiškėja, jog klientas nemokus, nėra iš ko atgauti pinigų?.. Ar imamas užstatas (objektyvo kainos)? Tada abejoju, ar atsiras norinčių nuomotis:) Idėja įdomi, bet kaip su jos praktiniu pritaikymu.. Ir dar pamiršau, jog 15 proc. reikės padovanot valstybei:)

 2. Mindaugas 2016-08-09 at 10:22 - Reply

  Dar vienas svarbus aspektas, kurį reikia „perimti“ iš turtingų žmonių: tai požiūris, leidžiantis ieškoti galimybių, o ne priežasčių, kodėl kažkas neišeis 🙂
  Todėl tiek daug „protingų“ žmonių nėra turtingi, nes jie visuomet suras argumentų, kodėl kažkokios idėjos „neveiks“. O tuo tarpu kiti ima ir padaro. O patyrę nesėkmę ar nuostolių – tiesiog toliau tų pačių klaidų nebedaro.

 3. Aurimas 2016-08-09 at 12:28 - Reply

  Puikus traipsnis, kaip tik apie tai kalbėsiu webinare http://starfish.academy/webinaras-nt, kviečiu prisijungti

 4. Nesustabdomas 2016-08-09 at 23:16 - Reply

  Iš antraštės galvojau kažką protingo parašysi.. vis dar tas taupuoliškas požiūris, kuo daugiau sutaupyti, automobilis nuvertėja 1%… Dar reikia pasimokyti pačių pagrindinių sėkmingų ir turtingų žmonių „paslapčių“.

 5. Eglė 2016-08-10 at 11:21 - Reply

  Mindaugai, skaitinėdama šį saitą, nemažai perskaičiau ir apie riziką. Aišku visada rizikos kainą gali įkalkuliuoti į paslaugos kainą, net jei po to ta paslauga taps ir nekonkurencinga:) Už tai taip ir pasamprotavau.. Bet ačiū už mintį, joje tikrai yra daug tiesios. Tik nesakyčiau, jog dėl to „protingi“ nepraturtėja, gal labiau sakyčiau, jog kvailiems sekasi:)
  Nesustabdomas, ar ta sėkmingųjų „paslaptis“ – ryšiai?:)

 6. Gintas 2017-10-15 at 09:45 - Reply

  Pakomentuosiu paprastai. Turiu transporto priemonę, kurią pažįstu. Joje yra saugikliai, apsaugantys ją, jos darbinę veiklą. Tačiau… Dėl tam tikrų priežasčių jie nėra prijungti. Transporto priemonės mazgus aš galiu patikrinti ir su kitu prietaisu. Retorinis klausimas- tai ar tada reikalingi saugikliai? P.S. Patikrinimas užima labai trumpą laiką. Tai gal svarbiau yra išmanyti, kaip viskas veikia, kaip to pasiekti… Domėtis, ir ne tik teorija. Svarbu atrinkti perspektyvias sritis ir investuoti.
  Ką skaityti? Kuris kelias sėkmingiausias, perspektyvus, neskubant, domintis ne vien sėkmingomis istorijomis, o išmokti ir išmanyti rizikas.

Palikite komentarą

Ar norite turėti daugiau pinigų?

Atlikite testą ir sužinokite, kaip savo stiprybes ir unikalius gebėjimus galite paversti pinigais.

Ką Jūs gausite:

 • Finansinio potencialo raportą, paremtą Jūsų unikaliais gebėjimais;
 • Gaires, nuo ko turėtumėte pradėti;
 • Išsklaidysite abejones – sužinosite, į kurią sritį turite koncentruotis.

Dėkojame už registraciją

JUMS NEMOKAMAI

 Kaip uždirbti 20,4 % per metus

 • Strategijos vidutinė metinė grąža - 20.4 proc.
 • Istoriniais rezultatais pagrįsta investavimo metodika
 • Strategija aptinkanti pigias ir aukštą brangimo potencialą turinčias akcijas
 • Kriterijai eliminuojantys pigias ir nieko vertas akcijas
 • NEMOKAMAS, nuolat atnaujinamas akcijų sąrašas
Tu per žingsnį nuo finansinės sėkmės

Registruokis ir siųsk nemokamą knygą

Dėkojame už registraciją

Send this to a friend