Visada galvojau, kad prabangi sodyba, prabangus būstas ir prabangus automobilis yra turtingųjų žaisliukai, kurių išlaikymas brangiai kainuoja. Tačiau vieno sėkmingo verslininko pavyzdys pakeitė mano požiūrį. Tiesą sakant, yra ko ir pačiam iš to išmokti, tad nusprendžiau pasidalinti ir su savo skaitytojais.

Mano senasis požiūris

Visada vengiau įsigyti brangų turtą, kadangi tokio turto išlaikymas kainuoja brangiai.

Pvz. Gyvendamas bute, kurio vertė yra 100 000 € už paskolą bankui mokėsi 200 € mėnesinę įmoką, gyvendamas bute, kurio vertė 50 000 €, už paskolą mokėsi perpus mažiau. Abiem atvejais už paskolas mokamos palūkanos yra pragyvenimo sąnaudos. Antruoju atveju tos sąnaudos yra dvigubai mažesnės, tad sutaupytą pinigų sumą galima investuoti.

Panašiai žiūrėjau ir į sodybos įsigijimą – kuo daugiau į ją sukišta pinigų – tuo poilsis sodyboje (arba alternatyvūs kaštai) brangiau kainuoja, kadangi tuos pinigus galėtum investuoti ir taip uždirbti pinigus.

Automobilis kiekvieną mėnesį nuvertėja po 1 %, todėl prabangus automobilis yra greičiausias būdas sumažinti savo turto vertę. Apie tai jau buvau rašęs straipsnyje Automobilio pirkimas: kiek verta mokėti?

Alternatyvus požiūris: asmeninio turto nuoma

Neseniai nugirdau kaip vienas sėkmingas verslininkas protingai išnaudoja savo turtą: Vilniaus senamiestyje esantį būstą, prabangiai įrengtą sodybą ir Porsche automobilį. Visais šiais turtingųjų žaislų ji dalinasi su kitais: vykdo asmeninio turto nuoma. 

Asmeninio turto nuoma

Bet vis tiek, kažkaip nelogiška – kaip žmogus gali nuomoti asmeninį būstą, kuriame gyvena? Paprasčiausiai – nuomoja jį savaitgaliais per www.airbnb.com. Būtent savaitgaliais nuomos paklausa šioje sistemoje yra didžiausia. Sodyba laisvais savaitgaliais taip pat yra išnuomojama. O kaip dėl automobilio? 200 € ir Porsche  911 visam savaitgaliui yra tavo.

Turto valdymo formulė, rodos elementari, tačiau daugumai mūsų reikia perlipti per save, norint dalintis savo asmeniniu būstu, automobiliu ar sodyba. O juk tai generuoja pinigus. Jeigu tai daro turtingieji, kodėl to negali daryti ir kiti?

Vienas mano draugas džiaugiasi, kad per www.dalinuosi.lt baigia atsipirkti į brangų fotoobjektyvą investuoti pinigai, kitam jam atsipirko brangus plaunamas siurblys Karcher ir automobilinė stogo palapinė. Norint išnuomoti, reikia įdėti šiek tiek ir darbo: reikia kažkaip perduoti įrangą nuomininkui, įsitikinti, kad įranga nebuvo sugadinta, tačiau niekas už „ačiū“ pinigų nedalina – reikia viską užsidirbti pačiam. Asmeninio turto nuoma – vienas iš būdų tai padaryti. 

PS. Galbūt ir jūs užsiimate asmeninio turto nuoma? Pasidalinkit savo idėjomis ir uždarbiu (daiktų atsiperkamumu) – galbūt kitiems tai bus postūmis į priekį kažko griebtis… 

[signinlocker id=”14501″] [dkpdf-button] [/signinlocker]
5/5 - (21 votes)