Koks realus investuotojų uždarbis investuojant į akcijas ir obligacijas?

Pagrindinis » Blog’as » Koks realus investuotojų uždarbis investuojant į akcijas ir obligacijas?

Koks realus investuotojų uždarbis investuojant į akcijas ir obligacijas?

Ištrauka iš knygos: Strategija, nuo kurios VISI turėtų pradėti ir prie kurios 91 % turėtų likti

          Pamenu pirmąsias perskaitytas knygas ir pirmuosius išklausytus seminarus apie investavimą. Visi ekspertai, finansų konsultantai kalbėjo apie tą patį „investuok ir uždirbk 10 %“, tačiau nė vienas negalėjo paaiškinti, kur tiksliai investuoti pinigus, kad kiekvienais metais stabiliai uždirbčiau 10 % pelną. Buvau priverstas savarankiškai ieškoti optimalios investavimo strategijos. Teko išanalizuoti daugelį statistiniais duomenimis paremtų investavimo strategijų, kurių metinė grąža siekia 20-30 %. Kiekvienas tikisi uždirbti tokį pelną, deja, tai padaryti yra sunkiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio arba, tiksliau pasakius, beveik neįmanoma.

          Kompanija Dalbar nuo 1986-tų metų analizuoja vidutinę investuotojų metinę grąžą. Šios įmonės atlikta studija rodo, kad investuojantys į akcijas per 30 metų vidutiniškai uždirbo vos 3,98 % per metus. 10 % metinė grąža daugeliui investuotojų yra neįgyvendinama svajonė, ką jau kalbėti apie 20-30 % pelną. Finansų ekspertai nemeluoja – investuojant į akcijas tikrai galima pasiekti vidutinę 10 % metinę investicinę grąžą, mat tiek vidutiniškai kasmet brangsta akcijos. Praktiškai pasiekti tokią investicinę grąžą yra kur kas sunkiau. Jeigu kompanijos Dalbar duomenis išanalizuosite detaliau, pastebėsite, kad vidutinis investuotojų uždarbis yra ženkliai mažesnis nei vidutinė akcijų rinkos ir obligacijų rinkos grąža įvairiais laiko periodais (Lentelė Nr. 1. Realus vidutinis investuotojų uždarbis). Kitaip tariant, blogi investuotojų rezultatai nėra atsitiktinumas – tai tendencija.

 

Lentelė Nr. 1. Realus vidutinis investuotojų uždarbis.

Periodas Investuojančių į
akcijas grąža
Investuojančių į
obligacijas grąža
Akcijų rinkos
grąža
Obligacijų rinkos grąža
 30 metų  3,98 %  0,57 %  10,16 %  6,34 %
 20 metų  4,79 %  0,48 %  7,68 %  5,29 %
 10 metų  3,64 %  0,40 %  6,95 %  4,34 %
 5 metai  9,63 %  0,05 %  14,66 %  2,23 %
 3 metai  3,42 %  -0,23 %  8,87 %  3,03 %
 1 metai  7,26 %  1,23 %  11,96 %  2,65 %

          Investuojantys į akcijas ilguoju laikotarpiu uždirba apie 2 kartus mažiau nei akcijų ir obligacijų rinkos vidurkis. Jeigu investuotojas žinotų, jog investuodamas į akcijas uždirbs 3,98 % per metus, jis net nepradėtų domėtis investavimu. Tačiau kai kalbama apie 10 % grąžą, apetitas rizikai kaipmat išauga.

          Jeigu investuotojai realiai uždirba vos 2-4 % per metus, kodėl visi ekspertai kalba apie 10 % investicinę grąžą? Jeigu ekspertai kalbėtų apie 2-4 % investicinę grąžą, jie niekam nebūtų įdomūs, nes 2 % galima uždirbti ir padėjus indėlį į banką ar kredito uniją. Daugelis tokių ekspertų dirba finansų institucijose, kurios pardavinėja finansinius produktus (investiciniai fondai) arba tarpininkauja prekiaujant vertybiniais popieriais biržoje (brokerio paslaugos). Minėtų finansinių institucijų tikslas yra parduoti finansinius produktus, o pati efektyviausia pardavimo strategija yra sužadinti investuotojų lūkesčius. Kai žadamas 10-20 % pelnas, atsilaikyti pagundai investuoti tampa daug sunkiau. Finansų tarpininkai, bankai ir brokeriai suinteresuoti, kad 10 % metinės grąžos mitas išliktų gyvas, nes tai užtikrina tolesnius pardavimus ir pelną.

Sprendimas

          Uždirbti investuojant yra be galo sunku. Norint uždirbti investuojant, būtina turėti realius lūkesčius. Nepagrįsti lūkesčiai ir pelno vaikymasis sąlygoja finansines klaidas ir prastus investavimo rezultatus. Daugelis investuotojų, patyrę pirmąjį didesnį nuostolį supranta, kad investuoti yra daug sunkiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Patyrę pirmąjį nuostolį, daugelis išparduoda visas investicijas ir daugiau niekada nebegrįžta prie vertybinių popierių. Realius lūkesčius turintys investuotojai nedaro kvailysčių bandydami uždirbti 20-30 % pelną. Jie tenkinasi 8-10 % grąža ir supranta, kad net ir tokią grąžą uždirbti reikia patirties, žinių ir kantrybės.

Apibendrinimas

  • Mitas. Investuotojai uždirba 10 %.
  • Realybė. Investuojantys į akcijas uždirba 3,98 %, o 6,18 % jiems kainuoja klaidos.
  • Sprendimas. Nusistatykite realius lūkesčius, įgykite žinių bei patirties ir nesivaikykite maksimalaus pelno.
Įsigyti knygą
Skaityti toliau
Koks realus investuotojų uždarbis investuojant į akcijas ir obligacijas?
2 balsai/ Vid.4.5
By | 2018-04-18T05:01:58+00:00 2018/04/18|Investavimas|0 komentarų

Palikite komentarą

Kaip uždirbti 20,4 % per metus?

 NEMOKAMA KNYGA

  • Istoriniais rezultatais pagrįsta investavimo strategija
  • Vidutinė metinė grąža - 20.4 proc.
  • Strategija aptinkanti pigias ir aukštą brangimo potencialą turinčias akcijas
  • Kriterijai eliminuojantys pigias ir nieko vertas akcijas
  • Nemokamas ir nuolat atnaujinamas akcijų, atitinkančių startegijos kriterijus, sąrašas
Tu per žingsnį nuo finansinės sėkmės

Registruokis ir siųsk nemokamą knygą

Dėkojame už registraciją

Greičiausias būdas išmokti investuoti,

išvengti investavimo klaidų ir uždirbti dvigubai daugiau

Moksliniai tyrimai rodo, kad daugelis-investuotojų vadovaujasi finansų industrijos suformuotais investavimo mitais, kurie investuotojams nuostolingi, tačiau naudingi bankams, brokeriams ir finansų konsultantams. Dar daugiau investuotojams kainuoja emocijų sąlygoti finansiniai sprendimai. Rezultate investuotojas uždirba vos 3,98 % per metus, kai akcijų rinka brangsta 10,16 %.

Visa tiesa apie finansų industrijos užkulsius, klaidingus investuotojų įsitikinimus, emocijų sąlygotas klaidas, sėkmingo investavimo principus bei moksliniais tyrimais ir istoriniais rezultatais pagrįsta optimali investavimo strategija knygoje „Strategija, nuo kurios visi turėtų pradėti ir prie kurios 91 % turėtų likti"

Registruokis naujienlaiškiui ir pradžią skaityk nemokamai

Send this to a friend