Paskutinis straipsnis “Investicinių fondų rinkodara – nutylėta tiesa„ sulaukė nemažo atgarsio ir netgi sulaukiau skambučio iš analizuoto fondo atstovo viešiesiems ryšiams. Nenoriu klaidinti skaitytojų ar įtakoti konkretaus investicinio fondo veiklą. Noriu teikti skaitytojams objektyvią informaciją apie asmeninius finansus ir investicijas. Todėl, gavęs papildomą informaciją iš fondo atstovo, noriu atitinkamai informuoti ir skaitytojus.

Tiems, kas neskaitė straipsnio, trumpai priminsiu, kad vienas iš efektyviausių finansinių produktų pardavimo metodų – lūkesčių sužadinimas. Man užstrigo naujai įsteigto fondo atstovų teiginys, kad  išskaičiavus  interneto burbulą ir 2008 m. krizę, IT sektoriaus grąža 30 m. laikotarpiu siekia 12 % kasmet. Perskaičius tokį teiginį, galima padaryti logišką išvadą, kad neišeliminavus „juodųjų“ laikotarpių IT sektoriaus grąža būtų apgailėtina. Atlikęs savarankiškus skaičiavimus pastebėjau, kad IT sektoriaus grąža išeliminavus „juoduosius“ periodus siekia 18.68 %, todėl padariau prielaidą, kad „fondo valdytojai arba lengvabūdiškai švaistosi skaičiais, arba tiesiog nemoka skaičiuoti“.

Tačiau nei viena, nei kita prielaida nebuvo teisinga. Fondo valdytojai skaičiuoti moka gerai ir lengvabūdiškai nesišvaisto skaičiais. Fondo atstovė paaiškino, kad pranešime spaudai buvo įsivėlusi paprasčiausia klaida: IT sektoriaus grąžą siekia 12 % per metus įskaičiavus DOT.COM burbulą ir 2007 m. finansų krizę (o, ne išskaičiavus minėtus akcijų nuosmukius, kaip buvo rašyta spaudoje). Klaidų padarome visi, galima suprasti..

Paplušėjau kelias valandas prie analizių, suradom klaidas, atstatėm teisingumą.

Tai tiek trumpai. Paprasčiausiai dėl objektyvumo…

P.S. Mano skeptiškas požiūris į investicinių fondų veiklos efektyvumą dėl to nesikeičia – pasyviai valdomi indekso fondai yra ženkliai efektyvesnė alternatyva. Bet juk nereikia piršti savo nuomonės: skaitytojas – protingas žmogus, pasidarys savas išvadas… 

4.9/5 - (9 votes)