Turbūt daugeliui iki skausmo pažįstama situacija, kai tiesioginėje laidoje apie asmeninius finansus ir taupymą ateina laikas žiūrovų klausimams ir aname ragelio gale pasigirsta pasipiktinimas:

„Tai paaiškinkit, kaip man dabar taupyti, jeigu gaunu minimumą ir auginu du vaikus?“

Taupymo ekspertas paprastai pradeda aikčioti ir bandyti numuilinti atsakymą kaip koks politikas, o salėje esantys žiūrovai pradeda kuždėtis ir pritartinai linkčioti galvas, nes ką tik nuskambėjo klausimas, kuris atrodo galėtų išspręstų visų mirtingųjų problemas…

Visiems tiems, kurie to klausia turiu atsakymą…

Problema yra ne jūsų taupymo įgūdžiai – problema yra jūsų pajamos…

Jeigu išgyvenat iš 380 €/mėn. atlyginimo – taupymo įgūdžių iš jūsų galėtų pasimokinti daugelis. Gaunant tokio dydžio atlyginimą sutaupyti yra beveik neįmanoma, vienintelis būdas pakeisti savo situaciją – padidinti savo pajamas.

Aš nesiūlau dabar mesti turimo darbo ir pradėti laukti, kol gausite pasiūlymą dirbti už 1000 €/mėn. atlygį. Greičiausiai taip ir neatsitiks. Galbūt eiliniame Lietuvos miestelyje ar pagal jūsų dabartinę profesiją net nėra ir nebus galimybės mokėti tokį atlyginimą, tačiau jūs neprivalote apsiriboti vien dabartiniu savo miesteliu ar dirbti pagal turimą kvalifikaciją.

Norint pakeisti savo finansinę situaciją, reikia ieškoti naujų uždarbio galimybių. Tai nėra lengva, bet tai yra vienintelė išeitis. Iš karto neuždirbsite milijonų, galbūt net pulsite į neviltį, bet tik bandymų ir klaidų keliu galite rasti išeitį iš susidariusios situacijos. Eglė yra geriausias to pavyzdys:

Mano pažįstama – Eglė, visą gyvenimą dirbo Kauno bibliotekoje (apie bibliotekininkų algos dydį, manau, daug rašyti nereikia – nenustebčiau sužinojęs, kad algą jie vis dar gauna litais 🙂 ). Eglė visą gyvenimą ieškojo būdų kaip užsidirbti papildomai: nuo mezginių eksporto į Kazachstaną, internetinių svetainių kūrimo iki tinklinės rinkodaros. Kol galiausiai būdama 56 m. sukūrė pelningą smulkų verslą – elektroninę parduotuvę. Iš elektroninės parduotuvės Eglė uždirba kelis kartus daugiau nei bibliotekoje. Papildomos pajamos leido ne tik geriau gyventi (naujas automobilis, kelionės po užsienius), bet ir pradėti taupyti ir investuoti. Dabar jos pajamos iš investicijų yra didesnės už bibliotekininko atlyginimą. Bandymų ir klaidų būdu Eglė dabar uždirba 4-5 kartus daugiau nei bibliotekininko atlyginimas. Vienintelė priežastis dėl ko ji vis dar dirba bibliotekoje – keli metai likę iki pensijos.

Bet ši sėkmė nebuvo ir nėra lengva. Eglė visą gyvenimą ieškojo papildomų pajamų šaltinių, pabaigusi darbą bibliotekoje, grįždavo namo toliau dirbti, kol galiausiai rado pelningą verslo sritį. Ji ir toliau kiekvieną dieną skiria kelias valandas elektroninių prekių parduotuvės administravimui, bendravimui su klientais ir prekių pristatymui klientams – tai yra kaina, kurią ji moka už finansinį saugumą.

Kaip manote, kokios būtų Eglės pajamos, jeigu visą laiką būtų dejavusi dėl mažo atlyginimo ir laukus, kol valdžia susiprotės pakelti atlyginimą? Kokia būtų Eglės finansinė situacija, jeigu po pirmos nesėkmės ji būtų nuleidus rankas?

Sukurti papildomą pajamų šaltinį nėra lengva – tai didelių pastangų ir užsispyrimo reikalaujanti veikla, bet daugeliui tai yra vienintelis būdas pakeisti savo finansinę situaciją…Sunkus darbas yra greičiausias kelias į sėkmę

Pabaigai

Tiems, kurie laukia tinkamesnio momento keisti savo finansinę situaciją ir klausinėja „Kaip sutaupyti, jei uždirbi minimumą?“ paruošiau veiksmų planą:

  1. Nustok verkti
  2. Pradėk veikti..

 Kito kelio tieisog nėra…

 

Ps. Ar Jūs bandėte užsidirbti papildomai ir kaip Jums sekėsi? Ar radote pelningą sritį, dėl kurios galite išeisite iš samdomo darbo?

[signinlocker id=”14501″] [dkpdf-button] [/signinlocker]
4.9/5 - (11 votes)