Šiuo metu užbaiginėju nekilnojamojo turto sandorį.  Kadangi nekilnojamąjį turtą perku su paskola, bankas privalomai reikalauja, kad tą turtą apdrausčiau. Man toki draudimai yra kaip rakštis subinėje, na bet nieko nepadarysi: bankas reikalauja – riekia klausyt. Šioki toki nepatogumai yra nuolatinis investuotojo palydovas, tai suprasdamas bankas iškarto siūlo ir sprendimą. Vadybininkė greitai mane nuramino:

Mūsų bankas bendradarbiauja su draudimo kompanija, kuri labai geromis sąlygomis siūlo apdrausti perkamą turtą.

Banko pasiūlymas dėl būsto draudimo

Kadangi šiek tiek nerimavau, kad tos „geros sąlygos“ gali brangiai kainuoti, vadybininkė mane patikino, kad draudimo kaina yra konkurencinga. Vadybininkė paaiškino, kad turtą apdrausti nėra taip paprasta: būtina apdrausti likutine verte, pažymėtina, kad draudžiamas ne tik „butas“, bet „butas su rūsiu“, naudos gavėjas turi būti bankas ir t.t. Žodžiu galvos skausmo yra tikrai nemažai ir internete tokio draudimo poliso nesupildysi.

Vadybininkės paprašiau, kad man elektroniniu paštu atsiųstų turto draudimo pasiūlymą, kad galėčiau įsitikinti, jog kaina išties yra konkurencinga.

Draudžiant su paskola įsigijimą būstą ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į kainą, kadangi būsto draudimas galioja visą paskolos laikotarpį, todėl permokėti už draudimą tektų ne vienerius metus. Mano atveju draudimo sąlygos galiotų 30 metų. Norint sąlygas pakeisti paprastai reikia mokėti papildami, tačiau daugelis apie tokią galimybę net nepagalvoja: gauna sąskaita – apmoka (permoka) ir nesuki sau galvos.

Po kelių dienų iš banko gaunu draudimo pasiūlymą – 54 € metams. Vadybininkė paaiškina, kad būsto draudimas yra su padidintomis apsaugomis, su turto draudimu ir civilinės atsakomybės draudimu.

Banko pasiūlymas būsto, turto draudimas

Būsto draudimo kaina internete

Pažiūriu internete, vadybininkė nemelavo – panašūs draudimai kainuoja 57-71 €. Tačiau į akį krinta tai, kad internete galiu rinktis:

  • Pastato draudimas (pačio būsto draudimas): 28–39 €;
  • Vidaus turto draudimas: 24–37 €;
  • Civilinės atsakomybės draudimas: 5-12 €;

Būsto turto draudimas internetu: geriausios kainos pasiūlymas

Kadangi man draudimo iš principo nereikia (turiu pakankamai santaupų, kad aš pats sau būčiau draudimo įmonė), mano vienintelis tikslas sumokėti už draudimą kuo mažiau, o ne gauti „padidintas draudimo apsaugas“. Taigi skambinu banko vadybininkei ir klausiu ar vidaus turto draudimas ir civilinės atsakomybės draudimas yra privalomas. Ir ką jūs manot – aišku, kad jis nereikalingas. Paprašius vadybininkės atnaujinti banko rekomenduojamos draudimo bendrovės pasiūlymą paaiškėja, kad banko proteguojama draudimo įmonė siūlo tik „Auksinį paketą“. Su tokiu paketu visi „auksiniai“ iš mano piniginės greitai nukeliaus į draudimo įmonės sąskaitą. Nusprendžiau pabūti paprastas – „bronzinis“ pasiūlymas už 28 € mane visiškai tenkina, nes bankui jo pakanka.

Būsto draudimas: galutinis pasiūlymas

Liko išspręsti dar viena problema – visi tie banko reikalavimai: likutinė vertė, naudos gavėjai, teisinga draudimo objekto formuluotė ir pan. Internete tokių dalykų nepadarysi. Taigi susiskambinu su tos kompanijos, kurios pasiūlymas internete buvo geriausias vadybininke, ji viską surašo pagal banko reikalavimus ir atsiunčia man elektroniniu paštu pasiūlymą. Vadybininkės pasiūlymas yra nebe 28 €, bet 29 €.  

Alternatyvus būsto (turto draudimo) pasiūlymas

Na bet dėl šventos ramybės papildomą eurą esu pasiryžęs sumokėti. Šį pasiūlymą persiunčiu banko vadybininkei, kad įsitikinčiau, jog draudimo polisas atitinka jo didenybės pono Banko reikalavimus. Viską suderinęs, už būsto draudimą moku beveik dvigubai pigiau: t.y. vietoj 54 €, moku 29 €. Ne taip jau blogai, kai supranti, kad kalba eina apie 30 metų. Tad realiai aš sutaupau 750 €. Sutaupyti 750 € nelaimės atveju man tarnautų kaip draudimas:

  • Kadangi pas mane nelabai yra ką vogti (turto draudimas), tai sutaupytų 750 € manau pakaktų nuostoliams kompensuoti (na nebent vagys išneštų ir plastikinius langus su skalbimo mašina ir šaldytuvu ☺)
  • sutaupytų 750 € man irgi turėtų pakakti kompensuoti nuostolius kaimynams (civilinės atsakomybės draudimas) už tai, kad apliejau jų butą

Tikimybė, kad būsiu apvogtas yra apie 0,65 %. Dar nė karto nebuvau apliejęs kaimynų vandeniu, todėl drįsiu pasamprotauti, kad ši tikimybės taip pat artima nuliui. Todėl  aš linkęs surizikuoti nesidrausti ir sutaupyti 750 €.

Reziumuojant

Iš visos šios istorijos, galėčiau daryti dvi išvadas:

  • Bankų ir draudimo įmonių tikslas yra uždirbti pinigus. Normalu, kad jie pasiūlo „optimalų“ būsto draudimo paketą. Jūsų darbas yra išsiaiškinti ar tas pasiūlymas „optimalus“ bankui ir draudimo įmonėms, ar „optimalus“ Jums ir Jūsų situacijai. NIEKAS KITAS UŽ JUS TO NEPADFARYS. Užuot įsigiję banko ir draudimo įmonės rekomenduojamą produktą, nepatingėkite paieškoti alternatyvų – tai jums gali sutaupyti ne vieną ir ne du eurus.
  • Draudimo paslaugos kainuoja tiek, kiek esi pasiryžęs už jas mokėti: banko „proteguojamos“ draudimo įmonės pasiūlymas – 54 €, internetinio tinklalapio – 28 €, tos pačios draudimo įmonės pasiūlymas per agentą kainuoja – 29 €. Tad šiek tiek pasistengus, visada galima gauti pigesnį ir geriau Jūsų poreikius atitinkantį būsto draudimo polisą.
    [signinlocker id=”14501″] [dkpdf-button] [/signinlocker]