Investicijos

Pagrindinis » Investicijos
Investicijos2018-01-07T14:30:44+00:00

Investicijos

Investicijos ir asmeniniai finansai mane sudomino 2005 metais. Per tą laiką daug išmokau ir sužinojau, patyriau daug skausmo ir nusivylimo, kol pagaliau atradau savo investavimo stilių. Deja investavimo paslapčių man reikėjo išmokti sunkiuoju keliu. Visos žinios atėjo padrikai, kažką sužinojau iš trumpų straipsnių internete, daugelis žinių atėjo iš knygų, šį tą nugirdau seminaruose, kitur gi vadovavausi draugų patarimais. Prireikė ne vienų metų, kol viską pavyko sistemizuoti ir sudėti į nuoseklius, išsamius straipsnius apie investavimą ir asmeninius finansus. Viską stengiamės sistemizuoti į nuoseklias mokymo programas apie investavimą ir asmeninius finansus, kad pradedantis investuotojas nesiblaškytų tarp daugelio informacijos šaltinių, o turėtų vieną investavimo gidą internete, kuris yra nemokamas ir nuolatos prieinamas.

Investicijos ir žinios

Dažnai pasitaikydavo, kad perskaitydavau knygą apie investicijas arba apsilankydavau seminaruose ir nesužinodavau nieko naujo, o jeigu ir sužinodavau kažką nauja, paaiškėdavo, kad žinių negaliu pritaikyti praktiškai. Likdavau nusivylęs, kadangi nebūdavo atsakyta į klausimą į klausimą tai kur, kaip ir kada vis dėl to reikia investuoti? Kokius konkrečiai vertybinius popierius pirkti, kada pirkti, kada parduoti.

Atsakymo į šiuos klausimus ieško kiekvienas pradedantysis investuotojas, tačiau turiu Jus nuliūdinti. Šio atsakymo Jūs niekuomet ir negausite, na o jeigu ir gausite kažkokį patarimą investuoti į konkrečias akcijas ar obligacijas iš finansų konsultanto ar šiaip pažystamo, Jūs nežinosite ko šis patarimas išties yra vertas. Vienintelis būdas tapti sėkmingu investuotoju yra žinios ir patirtis ateinanti su padarytomis brangiai kainuojančiomis klaidomis. Deja Investologija.lt negali Jums suteikti investavimo patirties. Niekas negali to padaryti. Mūsų tikslas suteikti Jums investavimo žinias, kurias galėtumėte praktiškai taikyti investuodami. 

Tad nuo ko pradėti plėsti savo žinias apie investavimą. Straipsnių skiltyje Investvaimas Jūs rasite nuoseklias mokymo programas tiek pradedantiesiems investuotojams „Investavimo ABC),  kur paaiškinti pagrindiniai investavimo principai bei populiariausios investavimo priemonės pradedant akcijomis ir obligacijomis, baigiant nekilnojamu turtu, pasirinkimo sandoriais ir alternatyviomis investicijomis. Investicijų skiltyje taip pat rasite mokymo programas šiek tiek pažengusiems investuotojams apie investavimą į akcijas, obligacijas ir valiutų rinką.

Investicijos ir asmeniniai finansai

Investicijos yra neatsiejama asmeninių finansų valdymo dalis. Jūs negalite investuoti neatsižvelgdami į savo finansinę situaciją, savo pajamas, savo santaupas, savo amžių ir rizikos toleranciją. Norint tapti turtingu neužtenka gerai valdyti savo investicijas, ne ką mažiau svarbu, o dažnai netgi ir svarbiau yra sumaniai valdyti savo asmeninius finansus, daryti protingus finansinius sprendimus kiekvieną dieną.. Būtent kasdieniai finansiniai sprendimai sąlygoja kiek pinigų mes galime sutaupyti ir skirti investavimui. Tik disciplinuotas asmeninių finansų valdymas, protingi ir atsakingi kasdieniai finansiniai sprendimai sąlygoja nuolatinį turto didėjimą. Neturėdami asmeninių finansų plano, nežinosite kokią riziką galite toleruoti ir kokios finansinės investicijų grąžos tikėtis. Apie asmeninių finansų valdymą galite perskaityti straipsnius skiltyje „Asmeniniai finansai“.

Investavimo patarimai

Vis dažniau sutinku žmonių, kurie klausia investavimo patarimo. Sunku žmonėms patarti kaip investuoti, kadangi kiekvieno investuotojo situacija unikali: vieni turi stabilias pajamas, kitų pajamos nuolat kinta, vieni gyvena nuosavame būste, kiti nuomojasi, vieni yra jauni, kiti vyresnio amžiaus ir t.t. Nepagalvokite klaidingai – finansinio patarimo man tikrai negalia, bet net ir gavęs patarimą žmogus turi žinoti kaip juo pasinaudoti teisingai. Galbūt investuotojui šis patarimas yra netinkamas dėl kažkokių individualių aplinkybių. Tad kiekvienas investuotojas yra atsakingas už galutinį investavimo sprendimą ir joks finansų konsultantas, joks patarėjas šios atsakomybės negali nukelti nuo investuotojo pečių. Dėl šios priežasties investavimo žinios ir investuotojo patirtis yra tokios svarbios darant finansinius sprendimus.

Investicijų sėkmė ir išsilavinimas

Laimei, investuoti nėra jau taip sudėtinga kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Investuoti yra ganėtinai paprasta, bet nėra lengva. Investavimas nėra raketų mokslas. Jums tikrai nereikia būti baigus finansų inžinerijos bakalauro, kad investuotumėte sėkmingai. Pagrindines investavimo žinias galima rasti šioje svetainėje ir perskaičius dar keletą knygų, visa kita priklauso nuo investuotojo patirties ir įdėto darbo. Teko sutikti daug žmonių, bandančių investuoti. Visus juos galėčiau suskirstyti į tris grupes.

Pirmoji, kuri investavo rinkoms kylant kai investavimas buvo populiarus ir atrodė, kad investavimui nereikia ypatingų žinių – „juk viską žino finansų konsultantas, juk investicinio fondo valdytojas yra profesionalas“ ir t.t.. Visi toki investuotojai investavimo karjerą baigė atėjus pirmai krizei. Kaip mėgsta sakyti garsus investuotojas V. Bafetas „Potvyniui atslūgus paaiškėja, kas maudėsi nuogas“.

Antroji kategorija žmonių nuolat investuoja tik nedidelę savo santaupų dalį. Jie investavimu pasidomi ir supranta, kad investavime yra ne tik potvyniai, bet ir atoslūgiai. Jiems investavimas yra tarsi hobis ir jie nesiekia reikšmingai padidinti savo turto. Kitaip tariant nors jie ir yra žaidimo dalyviais, tačiau jie vadovaujasi lozungu „svarbiausia dalyvauti“, o ne laimėti.

Trečioji kategorija investuotojų, kuriuos pavyksta sutikti be galo retai yra tie, kuriems investavimas yra gyvenimas. Jų tikslas yra gyventi iš investicijų. Jie turi sukaupę didelę investavimo patirtį, todėl puikiai žino, kuri investuoja savo pinigus, kodėl investuoja ir kiek rizikuoja.

Jūs pats turite nuspręsti kuriai investuotojų kategorijai norite priklausyti. Noriu pasakyti tiek vieną, jeigu esate pirmoje investuotojų kategorijoje ir nesiekiate įgyti žinių apie investavimą ir investavimo patirties, Jūsų investavimas baigsis nuostoliais atėjus pirmai krizei. Tad jeigu nesiekiate iš esmės perprasti bent bazinius investavimo principus, geriau net nepradėkite investuoti, nes investavimas jus pražudys. Jei esate antros kategorijos investuotojai ir mėgstate žaisti saugiai, anksčiau ar vėliau turėsite įsigilinti į investavimo taisykles. Jeigu ruošiatės tapti profesionalais, tuomet Investologija bus primas rimtas žingsnis svajonės link. Tad nesvarbu esate naujokas ar pažengęs, ženkite pirmą žingsnį sėkmingo investavimo link ir pradėkite mokintis apie asmeninius finansus ir investicijas.

Investicijos
Įvertink

Palikite komentarą

Ar norite turėti daugiau pinigų?

Atlikite testą ir sužinokite, kaip savo stiprybes ir unikalius gebėjimus galite paversti pinigais.

Ką Jūs gausite:

  • Finansinio potencialo raportą, paremtą Jūsų unikaliais gebėjimais;
  • Gaires, nuo ko turėtumėte pradėti;
  • Išsklaidysite abejones – sužinosite, į kurią sritį turite koncentruotis.

Dėkojame už registraciją

JUMS NEMOKAMAI

 Kaip uždirbti 20,4 % per metus

  • Strategijos vidutinė metinė grąža - 20.4 proc.
  • Istoriniais rezultatais pagrįsta investavimo metodika
  • Strategija aptinkanti pigias ir aukštą brangimo potencialą turinčias akcijas
  • Kriterijai eliminuojantys pigias ir nieko vertas akcijas
  • NEMOKAMAS, nuolat atnaujinamas akcijų sąrašas
Tu per žingsnį nuo finansinės sėkmės

Registruokis ir siųsk nemokamą knygą

Dėkojame už registraciją

Send this to a friend