Neseniai viena draugė pasakojo norinti mesti savo darbą, mat jos naujas viršininkas buvo visiškas liurbis. Jaunasis viršininkas pirmą kartą užėmė vadovaujančias pareigos, todėl nemokėjo dirbti su žmonėmis. Labiausiai trukdė tai, kad jis jautėsi ne vadovas, bet valdovas. Užuot leidęs mano draugei toliau vykdyti investicinių projektų analizę, vadovas pradėjo ją šokdinti kaip asmeninę sekretorę. Vadovas buvo arogantiškas karjeristas, tad nuoširdus pokalbis nieko nebūtų išsprendęs…

Manau daugelis iš mūsų gyvenime yra susidūrę su panašia situacija ir buvome priversti susitaikyti su žeminančia viršininko retorika, nes darbas = atlyginimas, o atlyginimas = gyvenimas. Nėra darbo = nėra atlyginimo = nėra gyvenimo..

Žinot ką padarė mano draugė, kai jos kantrybės taurė buvo perpildyta? Ji savo jauną pasipūtusį viršininką pasiuntė velniop, trenkė durimis ir išėjo iš darbo. Ji galėjo sau tai leisti dėl vienos paprastos priežasties – ji turėjo sukaupusi „juodos dienos fondą“, kurio pakako pragyventi kelis mėnesius, kol susiras naują darbą. 

„Juodos dienos fondas“ turėtų būti kiekvieno samdomo darbuotojo svarbiausias finansinis tikslas.

Kiek pinigų turi būti sukaupta šiame fonde, kada galėtum grasiai trenkti durimis ir palikti savo kompaniją? Bendra rekomendacija yra turėti pakankamai santaupų, kad išgyventum 3 – 6 mėnesius. Šias santaupas rekomenduojama kaupti atskirtoje banko sąskaitoje, kad matytumėte progresą. 

Sužinoti savo mėnesio išlaidas galite pasinaudoję išlaidų skaičiuokle.  Žinoti, kur dingsta pinigai – tai efektyviausias būdas taupyti.

Finansinis saugumas

Finansinis saugumas yra be galo svarbus. Nesijausdami finansiškai saugūs mes savimi nepasitikime, esame pažeidžiami. Prof. Ryan Howell, dešimtmetį tyręs ryšį tarp pinigų ir pasitenkinimo gyvenimu, kažkada yra pasakęs:

“Jeigu nori būti laimingas, turi užsitikrinti finansinį saugumą, o likusius pinigus skirti tam, daugiau laiko praleistum su šeima ir draugais”

 „Juodos dienos fondas“ suteikia finansinį saugumą. Turėdami santaupų jūs ne tik savimi labiau pasitikėsite, bet ir turėsite pakankamą laisvę rinktis kam, kur ir su kuo dirbti. Net jeigu tavo bosas šiandien yra tau autoritetas, kolektyvas – labiau draugai, nei kolegos, darbas – labiau hobis, nei vargas, rytoj viskas gali būti kitaip.

Neturėdamas pakankamai santaupų, negalėsi trenkti durimis ir išeiti iš darbo. Tavo kasdienybė taps pragaru: kiekvieną dieną būsi priverstas eiti į nemėgstamą darbą ir leisti viršininkui tave žeminti tam, kad uždirbtum duonai ir stogui virš galvos, o grįžęs namo gersi antidepresantus, nes kitaip negalėsi net užmigti nuo minties, kad rytoj bus ta pati diena..  

Liūdniausia tai, kad daugelis žmonių net nėra savo padėties šeiminiai ir neturi iš ko rinktis, tik toliau dirbti tam, kurio nekenčia.

Bet juk gali būti ir kitas scenarijus..

Jei turi sukaupęs 3–6 mėn. „juodos dienos fondą“ gali savo bosui bet kada pasakyti „Adios Amigos“ ir susirasti kitą darbą, „Juodos dienos fondas“ – tai ne tik pinigai banko sąskaitoje, tai finansinė ramybė ir laisvė rinktis kam dirbti, su kuo dirbti ir kur dirbti…

[signinlocker id=”14501″] [dkpdf-button] [/signinlocker]
4.7/5 - (15 votes)