Įmonės akcijos: kur ieškoti informacijos

Įmonės akcijos: kur ieškoti informacijos 2018-01-07T14:30:20+00:00

Jau turite žinių apie kompanijas ir akcijas. Ką dar reikėtų išsiaiškinti apie įmonę, prieš perkant jos akcijas? Investuojant svarbiausia žinios. Jūsų sėkmė priklauso nuo gebėjimo iš gausybės informacijos išskirti tai, kas iš svarbiausia. Šioje pamokoje išmoksite ieškoti svarbios informacijos apie įmonę.

Kompanijos internetinė svetainė

Informacijos apie kompaniją, kurios akcijos jus domina pirmiausia reikėtų ieškoti jos tinklalapyje. Dažna kompanija savo tinklalapyje turi netgi atskirą skiltį investuotojams, kurioje galima surasti visą reikalingą svarbią informaciją. Vienos kompanijos savo internetinėje svetainėje pateikia tik bendrą informaciją apie įmonę, tuo tarpu kitos  pateikia beveik visą informaciją, kurios reikia investuotojui norint įvertinti jos perspektyvas. Kompanijos internetiniame puslapyje galite rasti:

 • kompanijos naujienas;
 • pagrindinės kompanijos veiklos aprašymą;
 • dukterinių kompanijos įmonių veiklos aprašymą;
 • pramonės sektoriaus aprašymą;
 • verslo strategijos aprašymą;
 • verslo rizikos vertinimą;
 • pagrindinius kompanijos akcininkus;
 • kompanijos vadovų sandorius, akcijų įsigijimą/pardavimą;
 • kompanijos finansines ataskaitas. Paprasti kompanijos svetainėje esančias finansines ataskaitas galite atsisiųsti į savo kompiuterį įvairiais formatais (Microsoft Excel. Microsoft Word, PDF).
 • finansinių ataskaitų skelbimo kalendorių;
 • įmonės akcijos kainos grafiką;
 • santykinius kompanijos efektyvumo ir likvidumo rodiklius;
 • įmonė akcijos kainos vertinimo santykinius rodiklius.

Akcijų biržos, brokerių ir kitos internetinės svetainės

Įmonės akcijos: informacijos paieška interneteDalį šios informacijos (finansines ataskaitas, pagrindinius akcininkus, vadovų sandorius) galite rasti ir akcijų biržos tinklalapyje. Akcijų biržos tinklalapis prieš kompanijų internetines svetaines pranašesnis tuo, kad jame pirmiausia yra skelbiamos visos naujienos apie kompanijų veiklą, finansines ataskaitas, vadovų sandorius ir t.t.

Norint rasti visą informaciją vienoje vietoje, naudingiausia naudotis brokerių arba finansų konsultantų paslaugomis. Didžioji dalis informacijos bus nemokamai pasiekiama brokerio vidinėje svetainėje. Negalvokite, kad šią informaciją brokeris teikia nemokamai, už visas paslaugas investuotojas sumoka pirkdamas vertybinius popierius. Yra įvairių brokerių: pigūs paprastai pateikia labai mažai informacijos arba nepateikia visai, brangesni pateikia daugiau, treti brokeriai dalį informacijos teikia nemokamai, už kitą dalį tenka mokėti. Dėl šios priežasties negalima apibrėžti brokerių teikiamo informacijos spektro: vieni gali ir visai neteikti informacijos apie kompanijos vykdomą veiklą, tuo tarpu kiti gali netgi pateikti detalią fundamentalią analizę bei nustatyti preliminarią kompanijos akcijos vertę.

Informacijos investavimui gali rasti ir kituose investavimui skirtuose žiniatinkliuose. Vieni jų bus nemokami, už kitus teks mokėti. Kai kurios brokerių ir investavimo internetinės svetainės turi daugelio kompanijų santykinių rodiklių duomenų bazes. Naudodamiesi šiose duombazėse pateikta informaciją pagal santykinius rodiklius galite mechaniškai atrinkti labiausiai dominančias akcijas tolimesnei ir gilesnei analizei. Tokios duombazės paprastai labai praverčia investuotojams, kurie nežino nuo ko pradėti perspektyvių kompanijų paiešką.

Investicijų konsultanto patarimai apie įmonės akcijos vertę

Vis dėlto netgi surinkus pakankamai naudingos informacijos apie konkrečią įmonę ir nuspręndus įsigyti jos akcijų, pirmiau apie jos perpektyvas vertėtų pasitarti su profesionaliais investicijų konsultantais.  Galbūt konsultantas atkreips jūsų dėmesį į tuos dalykus, kurių neįvertinote. Jeigu jūsų ir investicijų konsultanto nuomonė nesutampa, nereikėtų nusiminti.  Jeigu net pasvėrę konsultanto pateiktus kontrargumentus vis tiek manote, kad parinktos įmonės akcijos yra perspektyvios, nusipirkite jas.

Nepamirškite, kad jūs investuojate savo pinigus, o jūsų pinigai labiausiai rūpi jums pačiam. Visas investavimo alternatyvas išanalizuokite nuodugniai, nes už padarytas klaidas teks sumokėti iš savo kišenės. Tuo tarpu konsultantas už blogą patarimą nuostolių nekompensuos. Dėl šios priežasties konsultantai galutinį sprendimą visuomet palieka investuotojui. Tik jūs galite įvertinti, ar konsultantas yra iš tiesų kompetentingas ir sąžiningas. Galiausiai, net jeigu konsultanto patarimas bus geras, gali praeiti ne vieni metai, kol rinka teisingai įvertins akcijos kainą – ar esate pasiruošęs tiek laukti?

Informacijos perteklius

Neverta stengtis surasti visos  informacijos apie kompaniją iš visų įmanomų  šaltinių. Tuo labiau, kad internetas pilnas niekam vertos informacijos, kuri tik atitrauks jūsų dėmesį nuo svarbiausių dalykų. Svarbu turėti SAVO nuomonę. Vieninteliai klausimai, į kuriuos turite rasti atsakymą: ar kompanija yra perspektyvi ir ar tos įmonės akcijos biržoje yra pakankamai įvertintos. Žingsnis po žingsnio, jūs turi surinkti esminę informaciją apie kompaniją:

 1. žingsnis. Pasinaudodamas akcijų duombazes, pagal santykinius rodiklius išfiltruokite labiausiai jūsų investavimo strategiją atitinkančias kompanijas.
 2. žingsnis. Išsiaiškinkite,  kuo užsiima kompanija, kas jai vadovauja, kokią rinkos dalį ji užima.
 3. žingsnis. Nustatykite kompanijos konkurentus ir kompanijos konkurencinį pranašumą.
 4. žingsnis. Išanalizuokite kompanijos finansines ataskaitas ir nustatykite jos vertę.
 5. žingsnis. Sužinokite kompetentingo asmens nuomonę apie kompaniją, ypatingą dėmesį atkreipkite į priežastis dėl kurių neturėtumėte pirkti tos įmonės akcijų.
 6. žingsnis. Nuspręskite ar tikrai vertą įsigyti įmonės akcijas.
 7. žingsnis. Sekite naujienas apie kompaniją, kurios akcijas įsigijote.

Pabaigai

Prieš įsigydami akcijų, skirkite savaitę kompanijai įvertinti vadovaujantis minėtais žingsniais. Įgiję daugiau patirties išmoksite geriau vertinti kompanijas ir instinktyviai žinosite, ko ieškoti finansinėse ataskaitose, o į ką galima žiūrėti pro pirštus. Jeigu atkakliai seksite šiuos žingsnius, būsite maloniai nustebintas kaip greitai auga jūsų žinios ir patirtis, bei, dar svarbiau – investicinis kapitalas.

7 paskaita. Įmonės akcijų fundamentali analizė: įvadas

Nelikite abejingas: įvertinkite straipsnį – pasidalinkite su draugais…

Įmonės akcijos: kur ieškoti informacijos
20 balsai/ Vid.4.9

Palikite komentarą

Kaip uždirbti 20,4 % per metus?

 NEMOKAMA KNYGA

 • Istoriniais rezultatais pagrįsta investavimo strategija
 • Vidutinė metinė grąža - 20.4 proc.
 • Strategija aptinkanti pigias ir aukštą brangimo potencialą turinčias akcijas
 • Kriterijai eliminuojantys pigias ir nieko vertas akcijas
 • Nemokamas ir nuolat atnaujinamas akcijų, atitinkančių startegijos kriterijus, sąrašas
Tu per žingsnį nuo finansinės sėkmės

Registruokis ir siųsk nemokamą knygą

Dėkojame už registraciją

Greičiausias būdas išmokti investuoti,

išvengti investavimo klaidų ir uždirbti dvigubai daugiau

Moksliniai tyrimai rodo, kad daugelis-investuotojų vadovaujasi finansų industrijos suformuotais investavimo mitais, kurie investuotojams nuostolingi, tačiau naudingi bankams, brokeriams ir finansų konsultantams. Dar daugiau investuotojams kainuoja emocijų sąlygoti finansiniai sprendimai. Rezultate investuotojas uždirba vos 3,98 % per metus, kai akcijų rinka brangsta 10,16 %.

Visa tiesa apie finansų industrijos užkulsius, klaidingus investuotojų įsitikinimus, emocijų sąlygotas klaidas, sėkmingo investavimo principus bei moksliniais tyrimais ir istoriniais rezultatais pagrįsta optimali investavimo strategija knygoje „Strategija, nuo kurios visi turėtų pradėti ir prie kurios 91 % turėtų likti"

Registruokis naujienlaiškiui ir pradžią skaityk nemokamai

Send this to a friend