Investicinio gyvybės draudimo lengvata – tai politinė rizika tenkanti investuotojui

/, Gyvybės draudimas/Investicinio gyvybės draudimo lengvata – tai politinė rizika tenkanti investuotojui

Investicinio gyvybės draudimo lengvata – tai politinė rizika tenkanti investuotojui

Beveik neseku Lietuvos žiniasklaidos, mat paprastai žiniasklaida naudojama kaip įrankis nuomonei formuoti. Tačiau neišgirsti apie valdžios planuojama panaikinti investicinio gyvybės draudimo lengvatą buvo tiesiog neįmanoma. Investicinio gyvybės draudimo įmonių interesus ginti stojo Artūras Bakšinskas – Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidentas, pateikdamas savo nuomonę straipsnyje „Pirmasis buldozeris jau važiuoja per gyvybės draudimą”. Skaitau A.Bakšinsko straipsnį, kuriame argumentuojama, jog valdžia daro klaidą naikindama investicinio gyvybės draudimo lengvatą ir suprantu, kad argumentai gina bankų ir draudimo įmonių finansinius interesą. Normalu, toks juk asociacijos tikslas…Investicinio gyvybės draudimo lengvata

Investicinio gyvybės draudimo lengvata: kita medalio pusė

Norint susidaryti objektyvią nuomonę, kas yra investicinis gyvybės draudimas ir kodėl vyriausybė svarsto galimybę naikinti investicinio gyvybės draudimo lengvatą, verta pažvelgti ir į kitą medalio pusę:

 1. Finansinis patarimas už 1258 €
 2. Gyvybės draudimo mokesčiai, kuriuos nutyli konsultantai
 3. Gyvybės draudimas jums nereikalingas, jeigu…

Iš principo aš sutinku su pono A. Bakšinsko nuomone, kad nėra sąžininga nuo 2017-01-01 nebemokėti lengvatos žmonėms, anksčiau pasirašiusiems investicinio gyvybės draudimo sutartis. Ir nors manęs tai per daug nestebina – politinę riziką turi vertinti kiekviena investuotojas (daugiau apie tai rasite straipsnyje „II pakopos pensijų fondai: ko tikėtis?“), tačiau iš kur apie tai žinoti eiliniam žmogui, kuriam pasirašo investicinio gyvybės draudimo sutartį net nežinodamas apie visus mokesčius, ką jau kalbėti apie politinę riziką..  Nieko nuostabaus – esame jauna demokratija, ne pirma ir ne paskutinė reforma..

Investicinio gyvybės draudimo lengvata ir rinkos ekonomika

Aš sutinku ir su pono A. Bakšinsko išsakytu verdiktu „Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo projektas yra ne kas kita, kaip važiavimas buldozeriu per gyvybės draudimą”, Net neabejoju, kad panaikinus investicinio gyvybės draudimo lengvatą, ši rinka sumažės kelis kartus, galbūt netgi visai išnyks. Bet skirtingai nei p. A. Bakšinsko vienašališkas smerkimas tokio valdžios sprendimo, aš keliu klausimą – AR TAI YRA BLOGAI?

Juk, jeigu investicinis gyvybės draudimas yra toks geras finansinis produktas, žmonės ir toliau puls jį pirkti – rinkos ekonomika, nieko čia naujo…

Bet jeigu gyvybės draudimo produktas yra TOKS geras, kad be valstybinių subsidijų jo niekas nepirks, vadinasi nėra čia toks jau geras produktas, kaip kad pasakoja finansų konsultantai – matomai kiti būdai draustis ir investuoti yra geresni…

IR DAR:

Kodėl valstybė nemoka išmokų investuojantiems į nekilnojamąjį turtą, vertybinius popierius, sutelktinį skolinimą? Dar tenka pakloti 15 % mokestį nuo kruvinai uždirbto pelno, o štai gyvybės draudimas lengvatą gauna. O juk ir vieni, ir kiti investuoja dėl to paties – šviesesnio rytojaus…

By | 2018-01-07T14:30:52+00:00 2016/12/06|Draudimas, Gyvybės draudimas|5 Comments

5 Komentarai

 1. Aras 2016-12-06 at 13:58 - Reply

  Ačiū, kad dalinatės įžvalgomis.

 2. Artūras 2016-12-14 at 16:22 - Reply

  Mano asmeninė nuomonė – investicinis gyvybės draudimas yra parazitinis produktas, iš esmės naudingas tik patiems draudikams. Valdymo mokesčiai suryja visą rinkos prieaugį ir daugiau. Tą patvirtins dauguma IGD klientų, o ir išsamią ataskaitą apie tai paskelbė Lietuvos bankas 2015 m. Jeigu žmogus nori ilgalaikiai taupyti su mokestine lengvata – geriau rinktis pensijų fondus. O jeigu reikia GYVYBĖS rizikos draudimo, tai verčiau pirkti švarų gyvybės rizikos draudimą, be jokių priedų. Sveikinu valdžios iniciatyvą.

 3. Jelena 2016-12-17 at 00:06 - Reply

  Tik ilgalaikis draudimas apmoka naturalią mirtį, dėja, dažniausiai žmonės numiršta naturaliai, pvz. dėl ligų. Šeima lieka be maitintojo, jai reikia pinigų atsigauti, vėl sutvarkyti gyvenimą, tam ir tarnauja draudimas.

  Net keista kaip gyvybės draudimą, draudimą brangiausio, ką turi žmogus, lygina su kažkokiais investiciniais produktais.
  Dar kritinės ligos yra, niekas nėra garantuotas kad niekad neapsirgs.

 4. Janmirs 2018-01-19 at 00:35 - Reply

  Everyone must to visit Spain. If you don’t visit Spain before, you must to do it. Spain – it is one of the lands which situated in southwest part of EU.

  Spain it is the country which consists in European Union and NATO.
  There are a lot of popular cities in Spain. Among them: Madrid – the capital of The Kingdom of Spain, Barcelona, Valencia, Seville.

  Everyday a lot of tourists going on to different towns in Spain. Against for weather conditions, tourists from Africa, USA, Japand like to spend time in this nation.
  However, Spain is hot country, by this reason the temperature in winter does not drop below 10 ° C. As this land placed in Europe, most of people from France choose to visit Spain in the December too.

  To see information about them you may chance at spainwalk.com, there are a lot of famous materials [url=https://spainwalk.com/light-metro-madrid/]light metro in madrid[/url] about entertainments or other infrastructure in different Spanish cities.

 5. Janmirs 2018-01-19 at 00:59 - Reply

  A lot of people must to visit Spain. If you don’t visit Madrid before, you must to do it. Spain – it is one of the nations which disposed in southwest part of European Union.

  The Kingdom of Spain it is the country which compounds in EU and North Atlantic Treaty Organization.
  There are a lot of famous towns in Spain. They are: Madrid – the central city of Spain, Barcelona, Valencia, Seville.

  Everyday a lot of travellers going on to different towns in Spain. Despite for meteorology, tourists from Asia, China, Japand like to spend time in this nation.
  How Ever, the Kingdom of Spain is lukewarm country, by this reason the temperature in winter season does not drop below 10 ° C. As this country situated in Europe, a lot of guests from European countries choose to visit Kingdom of SPain in the January too.

  To look on datas about them you receive possibility at spainwalk.com, there are a lot of popular materials [url=https://spainwalk.com/las-arenas-balneario-resort-valencia/]las arenas balneario resort hotel Valencia[/url] about guest houses or other infrastructure in Barca.

Palikite komentarą

Send this to a friend