Jau ne vieną kartą susidūriau su dilema, kad kartais pinigų pervedimai yra labai brangūs lyginant su pervedama pinigų suma. Prieš porą savaičių vienam draugui turėjau pervesti 6 €, kadangi tiek kainavo krepšinio salės nuoma už papildomą mėnesį. Už tokį pavedimą reikia pakloti bankui 0,41 €. Tai sudaro 7 proc. pavedimo vertės – ne taip jau mažai. Jau ne vieną kartą susidūriau su dilema, kad kartais pinigų pervedimai yra labai brangūs lyginant su pervedama pinigų suma. Džiugu, kad visai netikėtai pavyko rasti išeitį.

Bankų bandymas „sumažinti“ pinigų pervedimo internetu kaštus

Bankai siekdami „sumažinti“ pinigų pervedimo internetu kaštus, netgi įsteigė abonementinius paslaugų planus. Mokėk 1.4 – 4,3 € kas mėnesį ir pinigų pervedimas internetu bus nemokamas, priedo sumažės ir kitos banko paslaugos. Net „susigraudinau“ išgirdęs tokį banko pasiūlymą. Visiems jau seniai aišku, kad abonentinis mokestis yra geriausias verslo modelis, nes verslas uždirba nepriklausomai nuo to, klientas naudojasi paslaugomis ar ne. Tuo labiau, kad bankų klientai niekada nevėluoja susimokėti už paslaugą – bankas nieko neklausdamas pats pirmas nurašo pinigus iš kliento sąskaitos.

Liūdniausia, kad žmogus esi bejėgis – atrodo nėra iš ko rinktis, esi priverstas tarnauti bankui ir mokėti už pavedimą. 

Nemokamas pinigų pervedimas internetu

Pasirodo „bejėgiškumas“ yra tik iliuzija. Investuodamas per tarpusavio skolinimo platformas, buvau priverstas atsidaryti sąskaitą Paysera.lt ir nustebau pamatęs, jog šioje kompanijoje pinigų pervedimas internetu yra nemokamas.

Iš pradžių į šį pasiūlymą žiūrėjau atsargiai: jeigu privatiems asmenims pavedimai nemokami – tai kaip jie pinigus uždirba? Nemokamai – tik sūris pelėkautuose. Išbandęs praktiškai, įsitikinau, kad jokių paslėptų mokesčių nėra.  Paysera.lt leidžia nemokamai padaryti iki 30 pavedimų per mėnesį į kitus Lietuvos bankus, taip pat neskaičiuoja pavedimo mokesčio atsiskaitant už komunalinius mokesčius.Pinigų pavedimas internetu - komisiniai mokesčiai

Persivedžiau į Paysera.lt mokėjimo platformą tūkstantį eurų, nes vienaip ar kitaip investuoju į P2P paksolas per Savy.lt. Kadangi Paysera.lt yra laisvų pinigų, nuo šiol visus pavedimus darau nemokamai per šią mokėjimo platformą.

Kiek pinigų pervedimui internetu išleidžiame per metus?

Pasiskaičiavau, kad per praėjusius metus pinigų pervedimui internetu išleidau apie 16 € – ne taip jau ir daug, milijonų nesutaupysi. Esmė ne tuos keliuose euruose… Svarbu yra tai, kad bankai jau seniai perlenkė lazdą naudodamiesi tuo, kad paprastas žmogus neturi iš ko rinktis tik lankstytis ir pataikauti bankui kaip kokiai tarybų valdžiai. Bankai tuo puikiai naudojasi. Radę galimybę bankai nuo žmogaus nurengs paskutinius marškinius ir paims paskutinį eurą: apmokestino grynųjų pinigų nuėmimą iš bankomatų, atsiskaitymo kreditinėmis kortelėmis įkainiai Lietuvoje vieni didžiausių ES, įvedė kažkokius mistinius abonementinius paslaugų planus, kai kurie bankai netgi ima mokestį už pinigų „įkritimą“ į sąskaitą. Ir visi bankai lyg susitarę daro tą patį. Kiek galima? Kur riba? Už ką imami toki pinigai? Pinigų pervedimas internetu – tai eiliniai informacijos mainai: kelių varganų kilobaitų perdavimas iš vieno serverio į kitą. Ir už tai žmonėms reikia mokėti 0,41 €?..

Kai yra tokia neteisybė, man užverda kraujas. Jeigu aš turiu bent mažą galimybę rinktis nemokėti bankams aš būtinai ja pasinaudosiu. Ir ne dėl tų 16-os sutaupytų eurų, o tiesiog – iš principo…

[signinlocker id=”14501″] [dkpdf-button] [/signinlocker]

4.9/5 - (31 votes)